PlusLiga: Włoch zastępcą Antigi

Siatkówka
PlusLiga: Włoch zastępcą Antigi
fot. PAP

Drugim trenerem siatkarzy Onico Warszawa został Fabio Storti. Włoch podpisał ze stołecznym klubem dwuletni kontrakt. Z pomocą Pawła Zagumnego ma przygotowywać drużynę do sezonu pod nieobecność Stephane Antigi, który jest również selekcjonerem reprezentacji Kanady.

Trenerski duet Stephane Antiga – Fabio Storti zastąpi w zespole Onico Warszawa Jakuba Bednaruka i Marcina Kocika. Były trener Inżynierów w przyszłym sezonie poprowadzi Łuczniczkę Bydgoszcz.

 

Antiga – z powodu obowiązków selekcjonera reprezentacji Kanady – nie będzie obecny w klubie w trakcie części okresu przygotowawczego. W tej sytuacji niezwykle istotne zadanie dobrego przygotowania drużyny do sezonu otrzyma jego asystent, który będzie korzystał z pomocy dyrektora sportowego klubu – Pawła Zagumnego.

 

– Cieszy mnie fakt, że Fabio dołączył do naszego sztabu. To dobry szkoleniowiec, który wniesie do zespołu wiele doświadczenia. Fabio z pomocą Pawła Zagumnego, dyrektora sportowego naszego klubu, będzie pod nieobecność Stephane Antigi przygotował drużynę do sezonu 2017/18. Witamy na pokładzie i życzymy satysfakcji z pracy – powiedział wiceprezes Onico Warszawa Marcin Bańcerowski.

 

Fabio Storti z Polską związany jest już od dziesięciu lat. W 2007 roku został statystykiem PGE Skry Bełchatów, a sześć sezonów później – za kadencji Miguela Angela Falaski – mianowano go drugim trenerem tego klubu. Od 2016 roku pełni także rolę asystenta trenera w reprezentacji Czech. Wcześniej, w latach 2009-11, pracował jako statystyk z reprezentacją Polski. W swoim bogatym CV ma równiż pracę w znakomitych włoskich klubach: Copra Volley Piacenza (2005-07), Acqua Paradiso Gabeca Montichiari (2004) i Pallavolo Modena (2001-03).

RM, Polsat Sport, onicowarszawa.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze