Reprezentant Polski rozgrywa bardzo dobry sezon, wśród pięciu najsilniejszych lig tylko jeden bramkarz ma na swoim koncie więcej obronionych strzałów od Polaka.  W obecnych rozgrywkach Skorupski skutecznie interweniował aż 137 razy! Wyprzedzający Polaka Meksykanin Guillermo Ochoa z Granady obronił 156 strzałów, jednak bramkarz Empoli zachował więcej czystych kont (10), a do tego obronił 4 rzuty karne. Niedawno z odległości 11 metrów zatrzymał Suso, a drużyna Skorupskiego wygrała na San Siro z Milanem.

 

Polak występuje w Empoli na zasadzie wypożyczenia z AS Roma, w której broni Wojciech Szczęsny. Ostatnio media we Włoszech spekulowały na temat przyszłości Skorupskiego, łącząc go z włoskim Napoli, w którym miałby zastąpić Pepe Reinę. Innym kandydatem do zastąpienia Hiszpana jest Wojciech Szczęsny.

 

Jeżeli Polak zdecyduje się wrócić do Romy, o miejsce w składzie będzie rywalizował z Alissonem, za którego Roma w ubiegłym roku zapłaciła 8 milionów euro.


Jednak póki co musi się skupić na walce o utrzymanie, jego Empoli zajmuje ostatnie bezpieczne miejsce nad strefą spadkową i ma 4 pkt przewagi nad goniącym je Crotone.