Lebedew ściągnął Australijczyków do Jastrzębia-Zdroju

Siatkówka
Lebedew ściągnął Australijczyków do Jastrzębia-Zdroju
fot. Cyfrasport

W poniedziałek 8 maja rozpoczęło się w Jastrzębiu-Zdroju zgrupowanie siatkarskiej reprezentacji Australii. Trenerem kadry "Kangurów" jest od tego sezonu szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla Mark Lebedew, który będzie łączył obie funkcje.

Cele reprezentacji Australii na ten rok to uzyskanie kwalifikacji na przyszłoroczne mistrzostwa świata oraz osiągnięcie sukcesu w mistrzostwach Azji.

 

Przedstawiciele australijskiej federacji są bardzo zadowoleni z wyboru Jastrzębia-Zdroju na bazę swoich przygotowań.

 

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ Polska to bardzo ważny kraj na siatkarskiej mapie świata. Wiedzieliśmy, że jest tutaj znakomite zaplecze.  Ze względu na świetne obiekty oraz na fakt, iż Mark i jego sztab  pracują tutaj na co dzień, była to opcja najlepsza z możliwych. Ponadto będziemy rozgrywać mecze towarzyskie z dobrymi przeciwnikami. Nic tylko się cieszyć. Byłem w Polsce już w lutym. Spotkałem się wówczas z Markiem  oraz ludźmi z Klubu i już wtedy stało się dla mnie jasne, że to bardzo dobry wybór –  potwierdza John Boulbtbee, dyrektor sportowy australijskiej federacji siatkarskiej, który na początku tego roku pojawił się na rekonesansie w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Gratką dla fanów będą dwa mecze towarzyskie, które reprezentacja Australii rozegra w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej: z Iranem (21 maja) oraz Kanadą (29 maja).

RM, jastrzebskiwegiel.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze