Fury: Stadion Wembley zarezerwowany na walkę z Joshuą

Sporty walki
Fury: Stadion Wembley zarezerwowany na walkę z Joshuą
fot. PAP

Brytyjczyk Tyson Fury poinformował, że na kwiecień przyszłego roku zarezerwowano stadion Wembley na jego walkę z rodakiem, mistrzem świata wagi ciężkiej federacji IBF, WBA i IBO Anthonym Joshuą, który w poprzednią sobotę pokonał Ukraińca Władimira Kliczkę.

"Promotor Eddie Hearn już zarezerwował Wembley na kwiecień przyszłego roku. Nie ma innego miejsca, gdzie nasza walka mogłaby się odbyć. Mógłbym walczyć z Joshuą już w październiku, ale na pewno dojdzie do rewanżu" - powiedział Fury na łamach dziennika "Daily Telegraph".

 

Póki co Fury musi stawić się przed brytyjską agencją antydopingową, po tym jak w jego organizmie wykryto kokainę. Jeśli odzyska licencję bokserską wróci na ring 8 lipca.

 

28-letni bokser nie walczył ani razu od listopada ubiegłego roku, kiedy pokonał na punkty Kliczkę. Dwukrotnie ustalany był termin rewanżu, ale Fury wycofał się z obu pojedynków.

 

W poprzednią sobotę w Londynie Joshua pokonał Kliczkę przez nokaut w 11. rundzie. Doświadczony ukraiński pięściarz ma w kontrakcie zapewnione prawo do rewanżu, ale zapowiedział, że musi zastanowić się, czy chce z niego skorzystać

ŁK, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze