Będzie prestiżowy turniej w wadze junior ciężkiej! Z Włodarczykiem?

Sporty walki
Będzie prestiżowy turniej w wadze junior ciężkiej! Z Włodarczykiem?
fot. CyfraSport

20 maja w Poznaniu Krzysztof Włodarczyk (52-3-1, 37 KO) w walce eliminacyjnej do pasa IBF wagi junior ciężkiej zmierzy się z Noelem Gevorem (22-0, 10 KO). Portal ringpolska.pl informuje, że stawką pojedynku będzie nie tylko mistrzowska szansa, ale także możliwość wystąpienia w prestiżowym turnieju o nazwie World Boxing Super Series.

Jak zdradził w rozmowie z ringpolska.pl promotor "Diablo" Andrzej Wasilewski, zarówno Włodarczyk jak  i Gevor zostali już zgłoszeni do turnieju, jednak przepustką do niego jest dla obu wygrana w majowym eliminatorze. W World Boxing Super Series boksować ma także Murat Gasijew (24-0, 17 KO), z którym w boju o pas IBF zmierzy się lepszy z pary Włodarczyk - Gevor.

- Szczegóły organizacyjne turnieju mają być znane już wkrótce, w puli zawodów w kategorii junior ciężkiej jest aż 10 milionów dolarów, jednak, aby "Diablo" mógł zacząć myśleć o tych wielkich kwotach i mistrzowskich trofeach, musi wygrać za dwa tygodnie z Gevorem. Przegrana będzie oznaczać koniec marzeń o Włodarczyku w elitarnym gronie World Boxing Super Series - powiedział Wasilewski.

Turniej ma zostać rozegrany w dwóch kategoriach wagowych - superśredniej oraz junior ciężkiej (kategoria Włodarczyka). W każdej z kategorii o ostateczny triumf ma powalczyć ośmiu pięściarzy.

psl, Polsat Sport, ringpolska.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie