Była gwiazda Bayernu Monachium ruszyła w bohaterski pościg za złodziejem!

Piłka nożna
Była gwiazda Bayernu Monachium ruszyła w bohaterski pościg za złodziejem!
fot. PAP

Były zawodnik m.in. Bayernu Monachium, Juventusu Turyn oraz Borussii Dortmund Robert Kovac rzucił się w pościg za złodziejem, który próbował okraść 72-letniego mieszkańca Frankfurtu! Akcja zakończyła się sukcesem, a dzielny Chorwat został okrzyknięty bohaterem!

Jak podaje portal goal.com, w trakcie spaceru z psem Kovac zauważył jak 28-letni złodziej podbiegł do mężczyzny wyjmującego z bankomatu 40€ i wyrwał mu gotówkę. Były reprezentant Chorwacji błyskawicznie dogonił winowajcę, po czym przycisnął go do ziemi, a następnie oddał w ręce policji.

Po obezwładnieniu napastnika Kovac pomógł poszkodowanemu emerytowi. Ze względu na swoją interwencję został okrzyknięty bohaterem przez niemieckie media.

- Odwaga jest ważną cnotą, aczkolwiek nie wiem czy zawsze zachowałbym się w podobny sposób. Wszystko zależy od sytuacji. Cieszę się, że tym razem się udało" - powiedział cytowany przez dziennik Bild sam zainteresowany.

Robert Kovac sprawuje obecnie funkcję asystenta trenera Eintrachtu Frankfurt. Pierwszym szkoleniowcem jest zaś jego brat Niko.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze