Romoeren trafi do więzienia

Zimowe
Romoeren trafi do więzienia
fot. CyfraSport

Bjoern Einar Romoeren został skazany przez norweski sąd za jazdę pod wpływem alkoholu. Były skoczek narciarski ma odbyć karę 18 dni pozbawienia wolności oraz zapłacić grzywnę w wysokości 62 tysięcy koron. Romoeren popelnił wykroczenie drogowe w marcu, w trakcie turnieju Raw Air.

Sprawa Romoerena odbiła się głośnym echem już kilka godzin po zatrzymaniu go przez norweską policję. Były skoczek, a obecnie pracownik Norweskiej Federacji Narciarskiej, został skontrolowany przez stróżów prawa, gdy jechał na spotkanie ze sponsorami. W tym samym czasie w Vikersund odbywały się ostatnie konkursy turnieju Raw Air. Romoeren miał w wydychanym powietrzu 0,6 promila alkoholu, podczas gdy dozwolony limit to 0,2.

- Kary są dla tych, którzy popełnili czyn. Dobrze, że już po wszystkim - powiedział Romoeren po tym, jak usłyszał wyrok. A ten jest surowy, bowiem byłego ekscentrycznego zawodnika czeka 18 dni w więzieniu i bolesne 62 tysiące koron grzywny, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 30 tysięcy złotych. Już wcześniej Romoerenowi zostało odebrane prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać dopiero po ponownym zdaniu egzaminów.

- Radziłem sobie bez samochodu przez 18 lat życia, teraz też dam radę. Oczywiście wtedy nie potrzebowałem go tak jak teraz, gdy muszę wykonywać obowiązki w pracy, ale na szczęście w miejscu, gdzie żyję, jest dobry transport publiczny - stwierdził były rekordzista świata w długości lotu. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom norweskich działaczy nie zostanie on zwolniony z pracy w związku.

Romoeren największe sukcesy w swojej karierze zawodniczej osiągał razem z reprezentacją Norwegii, z którą w drużynie zdobywał między innymi medale mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich. Sam indywidualnie stanął na poodium klasyfikacji generalnej PŚ w sezonie 2003/2004. Karierę zawodniczą zakończył po sezonie 2013/2014 i od razu zajął się pracą dla norweskiego związku.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie