Benitez nadal trenerem Newcastle United

Piłka nożna
Benitez nadal trenerem Newcastle United
fot. Cyfrasport

Rafael Benitez pozostaje szkoleniowcem piłkarzy Newcastle United, którzy po rocznej przerwie wracają do Premier League - poinformował klub przecinając medialne spekulacje o nieporozumieniach Hiszpana z właścicielem Mikem Ashleyem i ewentualnym odejściu trenera.

Benitez podpisał trzyletni kontrakt z Newcastle w marcu 2016 roku, niespełna trzy miesiące po zwolnieniu z Realu Madryt. Nie zdołała utrzymać jednak "Srok" w Premier League, ale w tym sezonie wywalczył powrót do elity.

 

- Spotkanie Mike Ashley'a, dyrektora wykonawczego Lee Charnley'a i trenera Rafy Beniteza było bardzo pozytywne i konstruktywne. Omówiono strategię na przyszły sezon, w tym ruchy transferowe. Benitez pozostaje trenerem - napisano w oświadczeniu klubu.

 

Hiszpan jest jednym z bardziej znanych trenerów w europejskim futbolu. 57-latek w przeszłości prowadził m.in. Valencię, Liverpool, Inter Mediolan, Chelsea Londyn i Real Madryt (do 4 stycznia 2016). W 2005 roku triumfował z Liverpoolem w Lidze Mistrzów - bramkarzem tego zespołu był wówczas Jerzy Dudek.

 

- Jestem bardzo zadowolony z tego, że określiliśmy wspólną strategię na przyszłość. Wiemy, że czekają nas wyzwania, że lato nie będzie łatwe, ale mamy dużo czasu na ciężką pracę, która ma poprowadzić zespół w nowym kierunku - powiedział Benitez, który w Newcastle zastąpił Steve'a McClarena.

ŁK, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze