Chervet rywalem Runowskiego na gali Włodarczyk - Gevor

Sporty walki
Chervet rywalem Runowskiego na gali Włodarczyk - Gevor
fot. PAP

Młodzieżowy mistrz świata IBF Alain Chervet (13-0-2, 10 KO) będzie rywalem Przemysława Runowskiego (14-0, 2 KO) na gali w Poznaniu, która odbędzie się 20 maja. Walką wieczoru będzie starcie Krzysztofa Włodarczyka z Noelem Gevorem.

Runowski w zawodowej karierze nie przegrał jeszcze żadnej walki. Ostatnio boksował w kwietniu na gali w Zakopanem, pokonując na punkty Ivana Njegaca (8-3, 1 KO). Z kolei jego przeciwnik w maju 2016 roku znokautował w drugiej rundzie Shadracka Ignasa, sięgając po wakujący pas młodzieżowego mistrza świata IBF.

Później w grudniu wygrał także przed czasem z Emilio Norfat (28-10, 20 KO). Szwajcar w trakcie kariery także nie znalazł pogromcy, a z trzynastu zwycięstw aż dziesięć odniósł przed ostatnim gongiem. Walka została zakontraktowana na sześć rund.

Głównym wydarzeniem gali w Poznaniu będzie eliminator do tytułu mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Włodarczykiem (52-3-1, 37 KO) i Noelem Gevorem (22-0, 10 KO). W innym ciekawym starciu Rafał Jackiewicz (48-16-2, 22 KO) zmierzy się z Patrykiem Szymańskim (17-0, 9 KO).

 

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie