Piłka nożna

Buffon: Sam awans do finału się nie liczy

Del Piero to prawdziwa legenda Juventusu, która grała w czterech finałach Champions League, wygrywając to trofeum w 1996 roku. W barwach Starej Damy przeżywał piękne chwile, ale także trudne jak spadek do Serie B po aferze Calciopoli i odbudowę klubu poprzez zdobycie pierwszego mistrzostwa Włoch w erze Antonio Conte.  Był świadkiem narodzin nowej ery.

 

- Osiągnięcie takiego poziomu wymaga czasu, a także odpowiedniej mentalności całego środowiska. Dzisiejszy Juventus jest inny, niż ten sprzed dwóch lat. Ten zespół nauczył się dominować przez większą część rozgrywek, wie także kiedy trzeba przecierpieć, żeby osiągnąć dobry rezultat. Czasami trzeba było walnąć ręką w stół. Ta mentalność została zbudowana z czasem. Obecnie ta świadomość wewnątrz drużyny jest na największym poziomie – twierdzi.

 

Były reprezentant Włoch odniósł się także do prawdopodobnego rywala Juventusu w finale Champions League, Realu Madryt.

 

- Bez wątpliwości Cristiano Ronaldo jest razem z Messim najlepszym piłkarzem na świecie, a w tym momencie nawet znajduje się przed Argentyńczykiem. Allegri to wie, ale żeby wygrać finał, musi zagrać cała drużyna. W finałach często jest tak, że bohaterami zostają zawodnicy, którzy są zazwyczaj w cieniu. Przykładem może być Benzema, który szczerze mówiąc nie ma dobrego sezonu, ale ma umiejętności, żeby strzelić np. dwie bramki. Cała drużyna Realu jest mocna. Na Ronaldo trzeba zwracać szczególną uwagę, ponieważ do tej pory wszystkie decyzje, które podejmuje są słuszne. Real jako drużyna, jako indywidualności, przede wszystkim w środku pola jest bardzo silny. Juve będzie musiało zwracać uwagę na wszystkich, ale z pewnością w niektórych fragmentach ta uwaga będzie przede wszystkim spoczywać na Ronaldo – jego sposób poruszania się, szybkość, stwarzanie przestrzeni i zaskakiwanie rywala. W tych aspektach defensywa Juve jest mocna i non stop musi utrzymać wysoką koncentrację –uważa Alex.

 

Na koniec 43-latek wypowiedział się także na temat Gonzalo Higuaina, który ma okazję zagrać przeciwko swojej byłej drużynie.

 

- Higuain przyszedł do najsilniejszego zespołu we Włoszech, który gra pięknie i mądrze. Atutem Pipity  jest jego mentalność. Występuje w ekipie, która zawsze chce wygrywać. Gonzalo jest silny i powinien strzelić bramkę – komentuje Del Piero.