PLK: Stal Ostrów Wielkopolski w półfinale Basketligi

Koszykarze BM Slamu Stali Ostrowa Wielkopolskiego zagrają w półfinale PLK. W trzecim meczu pokonali MKS Dąbrowę Górniczą 76:85 (15:22; 23:14; 17:27; 21:22), całą rywalizację 3:0 i teraz czekają na półfinałowego rywala.

Od początku gracze z Ostrowa pokazywali, że dwa poprzednie zwycięztwa nie były przypadkiem. Grali bardzo pewnie, płynnie rozgrywali swoje ataki, trafili na początku wszystkie rzuty za trzy punkty.Zawodnicy MKS-u grali nerwowo, niedokładnie, oddawali dużo niecelnych rzutów, i mieli dużo strat, choć to BM Slam Stal, mimo prowadzenia, zakończyła kwartę z większą liczbą strat.

Na drugą kwartę zawodnicy Dąbrowy Górniczej wyszli bardziej zdeterminowani, choć nie unikali nerwowych zagrań i niecelnych rzutów, nieskutecznie rzucali nawet z kontrataków i rzutów wolnych. Obie drużyny od początku drugiej kwarty popełniały dużo fauli. Aaron Johnson punktował za trzy punkty, mijał rywali pod koszem, a Ostrowianie grali cały czas pewnie w ataku,  i prowadzili już 19:30. Jednak MKS zaczął kontrolować wydarzenia na parkiecie, ograniczyli grę Johnsona i choć dalej grali w ataku chaotycznie to rzucili 11 punktów z rzędu i w połowie kwarty już nic nie zostało z przewagi Ostrowian. Końcówka drugiej kwarty należała do zespołu z Dąbrowy, którzy kończyli ją z dwupunktowym prowadzeniem.

Trzecia kwarta to bardzo dużo walki, zawodnicy zaczęli grać coraz szybciej, co sprzyjało graczom z Ostrowa, którzy szybko odzyskali prowadzenie. Żadna z drużyn nie zamierzała przegrać, co byloo widać w ofensywnej grze. Drużyny grały punkt za punkt, po kolei trafiając rzuty za trzy. Bardzo dobre zawody rozgrywali Aaron Johnson i Marc Carter, którzy indywidualnymi akcjami robili różnicę. Grali bardzo dobrze w ataku i w obronie, byli obecni na całym parkiecie i to głównie dzięki nim BM Slam zdobył ośmiopunktową przewagę.

W ostatniej partii mogliśmy zobaczyć wyrównane spotkanie i dalsze popisy Aarona Johnsona i Cartera. Ostrowianie kontrolowali spotkanie, bawili się piłką. Johnson w ostatnich minutach zabawił się z graczami MKS-u wykonując pomiędzy nimi efektowe kółeczka. Zwycięstwo potwierdził Carter trafiając w ostatnich sekundach rzuty wolne.

Koszykarze z Dąbrowy mogą mieć pretensje wyłącznie do siebie, trafili tylko 24 na 64 rzutów z gry i nie wykorzystali strat ostrowian, którzy zaliczyli ich aż 21.

Teraz BM Slam Stal Ostrów czeka w półfinale na rywala, a będzie nim zwycięzca pary Stelmet BC Zielona Góra - Polpharma Starogard Gdański.

Punkty:

MKS Dąbrowa Górnicza: Kerron Johnson 21, Byron Wesley 13, Jeremiah Wilson 11, Bartłomiej Wołoszyn 10, Marcin Piechowicz 5, Laimonas Chatkevicius 5, Przemysław Szymański 5, Witalij Kowalenko 4, Piotr Pamuła 2, Patryk Wieczorek 0.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Aaron Johnson 25, Marc Antonio Carter 17, Łukasz Majewski 12, Mateusz Kostrzewski 12, Christo Nikołow 5, Kamil Chanas 5, Robert Tomaszek 5, Shawn King 4, Tomasz Ochońko 0, Szymon Szewczyk 0.

MKS Dąbrowa Górnicza - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 76:85

godz. 19.50 Polpharma Starogard Gdański - Stelmet BC Zielona Góra (mecz 3), emocje.tv

11 maja (czwartek)

godz. 17:30 Energa Czarni Słupsk - Anwil Włocławek (mecz 4), Polsat Sport *

godz. 19.50 Rosa Radom - Polski Cukier Toruń (mecz 4), emocje.tv *

* w przypadku wcześniejszego zakończenia rywalizacji Energa - Anwil mecz z Radomia przechodzi do Polsatu Sport

12 maja (piątek)

godz. 17:30 Polpharma Starogard Gdański - Stelmet BC Zielona Góra (mecz 4), Polsat Sport Extra *

godz. 19.50 MKS Dąbrowa Górnicza - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. (mecz 4), emocje.tv *

* w przypadku wcześniejszego zakończenia rywalizacji Polpharma - Stelmet mecz z Dąbrowy Górniczej przechodzi do Polsatu Sport Extra

14 maja (niedziela):

godz. 17:30 ew. mecz piąty Anwil Włocławek - Energa Czarni Słupsk lub Polski Cukier Toruń - Rosa Radom, Polsat Sport

15 maja (poniedziałek):

godz. 17:30 ew. mecz piąty Stelmet BC Zielona Góra - Polpharma Starogard Gdański lub BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - MKS Dąbrowa Górnicza, Polsat Sport.