Rooney: Chcę zostać w Manchesterze

Piłka nożna
Rooney: Chcę zostać w Manchesterze
fot. PAP

Wayne Rooney przyznaje, że chce przedłużyć swój 13-letni pobyt w Manchesterze United i pragnie zostać kolejny rok na Old Trafford. Anglik wystąpił zaledwie w 22 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie, a jego agent na początku tego roku wybrał się do Chin na rozmowy z przedstawicielami tamtejszych klubów.

Sam zainteresowany nie ukrywa swojej frustracji spowodowanej małą liczbą rozegranych meczów w tym sezonie, ale zapytany o swoją przyszłość odpowiada: - Jestem w tym klubie od 13 lat i oczywiście, że chcę nadal grać w piłkę. Gdzie? Oczywiście, że tutaj – mówi.

 

Ciężka kontuzja Zlatana Ibrahimovicia, która wyklucza go z gry do końca tego sezonu sprawia, że Rooney może otrzymywać więcej szans od Jose Mourinho. Wychowanek Evertonu trafiał do siatki w meczach przeciwko Burnley i Swansea, a także wystąpił w ostatnim przegranym szlagierze przeciwko Arsenalowi.

 

31-latek nie zagrał jednak w pierwszym półfinałowym starciu Ligi Europejskiej z Celtą Vigo. – Nie rzucałem jak dziecko zabawkami z tego powodu, ale rzecz jasna chciałem w tym meczu zagrać i pomóc drużynie. Futbol się zmienia. Stykasz się z różnymi wyzwaniami w karierze. Chciałbym grać więcej, ale chciałem pomóc zespołowi na i poza boiskiem – zaznacza.


Wayne Rooney przyznał jednak, że zależy mu także na sukcesie całej drużyny. – Oczywiście chcesz grać w każdym meczu. Muszę czekać na swoją szansę i ją wykorzystać. Postaram się zagrać jak najlepiej dla zespołu – twierdzi napastnik Czerwonych Diabłów, które są bardzo blisko awansu do finału Ligi Europejskiej. Zwycięstwo w tych rozgrywkach daje prawo gry w Lidze Mistrzów w następnym sezonie. – To bardzo ważne dla nas, aby wrócić do Champions League. Ten klub tam należy. Realnie patrząc będzie bardzo ciężko dostać się tam poprzez ligę.

 

   

KN, Polsat Sport, Skysports

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze