Boniek zagrał z Maradoną na jednym boisku! "Mały wielki piłkarz!"

Piłka nożna
Boniek zagrał z Maradoną na jednym boisku! "Mały wielki piłkarz!"
fot. PAP

Zbigniew Boniek, Diego Maradona oraz Ronaldinho w jednym meczu? Do sytuacji rodem z gry komputerowej doszło w Bahrajnie, gdzie legendy światowej piłki nożnej zjechały się na organizowany tam kongres FIFA. Przy okazji rozegrano również mecz gwiazd, w którym udział wzięły ikony futbolu.

W czwartek w Manamie odbędzie się 67. Kongres FIFA, w którym udział wezmą m.in. prezydent organizacji Gianni Infantino, a także wybrany miesiąc temu do Komitetu Wykonawczego UEFA - Zbigniew Boniek. Prezes PZPN jest drugim w historii Polakiem wybranym do piastowania tego urzędu.

Dzień przed kongresem szef światowego futbolu zorganizował turniej, w którym udział wzięło wielu legendarnych piłkarzy, na czele z Maradoną, Bońkiem, Ronaldinho, Pablo Aimarem, Cafu, Davidem Trezeguet, Jay-Jay Okochą, Carlosem Valderramą, Jorge Camposem czy Michelem Salgado.

- Jesteśmy tutaj, aby zagrać przeciwko rasizmowi i dyskryminacji. Mężczyźni, kobiety, legendy, wszystkie konfederacje wysyłają w ten sposób jasny komunikat: fubol jednoczy ludzi - powiedział były obrońca Realu Madryt Salgado.

Po meczu prezes PZPN, w geście uznania, poprosił Maradonę o zapozowanie do wspólnego zdjęcia. "Mały wielki piłkarz, dla mnie najlepszy!" - napisał pod zamieszczonym na Twitterze zdjęciem Boniek.

 


Mecz wygrała drużyna Bahrajnu, która pokonała ekipę UEFA 3:0.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze