Kontrakt Lipskiego z Ruchem Chorzów rozwiązany

Piłka nożna
Kontrakt Lipskiego z Ruchem Chorzów rozwiązany
fot. Cyfrasport

Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych PZPN przychyliła się do wniosku Patryka Lipskiego i rozwiązała jego kontrakt z Ruchem Chorzów. Pomocnik może szukać sobie nowego pracodawcy.

Lipski złożył wiosek do PZPN o rozwiązanie umowy z Ruchem Chorzów z powodu dwumiesięcznych zaległości w płatnościach. Klub nie zgadzał się ze stanowiskiem piłkarza, więc ostatecznie decyzję musiała podjąć Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych PZPN. Zarząd klubu zamierza się jednak odwołać.

"Komisja uznała zasadność argumentów Patryka Lipskiego. W najbliższych dniach do klubu ma trafić pisemne uzasadnienie decyzji, od której Ruch Chorzów odwoła się do pięcioosobowego składu, który rozstrzygnie spór w drugiej instancji" – napisano w oficjalnym komunikacie klubu.

Lipski już teraz może podpisać kontrakt z nowym klubem. W tym sezonie najprawdopodobniej jednak już nie zagra. Jest bowiem kontuzjowany – podczas treningu złamał wyrostek rylcowaty kości łokciowej.

Lipski w Chorzowie spędził 5 lat. W Ruchu zagrał w 69 spotkaniach, w których zdobył 10 bramek i 15 razy asystował przy trafieniach kolegów z drużyny.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze