Serniotti oficjalnie trenerem Asseco Resovii Rzeszów

Siatkówka
Serniotti oficjalnie trenerem Asseco Resovii Rzeszów
fot. PAP/DPA

Włoch Roberto Serniotti poprowadzi w przyszłym sezonie PlusLigi Asseco Resovię Rzeszów. Następca Andrzeja Kowala na stanowisku trenera został przedstawiony na czwartkowej konferencji prasowej.

Serniotti w ostatnich dwóch sezonach prowadził Berlin Recycling Volleys, a wcześniej był trenerem m. in. Trentino Volley, rosyjskiego Jarosławicza Jarosław, francuskiego Tours VB, greckiego Panathinaikosu Ateny.

 

Wiadomo także, w sztabie nowego trenera rzeszowskiego zespołu znajdzie się dotychczasowy asystent Serniottego z Berlin Recycling Volleys Brazylijczyk, Lucio Oro.

 

55-letni szkoleniowiec na stanowisku trenera zastąpi Andrzeja Kowala, który na zakończenie sezonu i zajęciu czwartego miejsca w PlusLidze pożegnał się z rzeszowskim zespołem.

 

W przyszłym sezonie do zespołu prowadzonego przez włoskiego szkoleniowca dołączą rozgrywający Michał Kędzierski, atakujący Jakub Jarosz oraz libero Paweł Rusek. Po roku spędzonym na wypożyczeniu w Espadonie Szczecin do rzeszowskiej drużyny wraca także środkowy, Łukasz Perłowski.

ask, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze