Akademia Lecha Poznań z nowym boiskiem treningowym

Piłka nożna
Akademia Lecha Poznań z nowym boiskiem treningowym
fot. KKS Lech Poznań

Boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią, certyfikowane przez światową federację piłkarską dyplomem "FIFA Pro", zostało oficjalnie otwarte przez prezesów Lecha i gości zaproszonych przez klub. Chwilę później wybiegli na nie trampkarze Kolejorza i zmierzyli się z HSV w meczu kontrolnym.

 - To dla nas kolejny krok w rozwoju akademii - zaczął Karol Klimczak, prezes Lecha Poznań. - Od dłuższego czasu poprawiamy lub rozbudowujemy naszą infrastrukturę szkoleniową, dzięki czemu wychowankowie Lecha i ich trenerzy zyskują jeszcze bardziej komfortowe warunki do wykorzystywania i podnoszenia swoich umiejętności - dodał.

 

Prace nad pełnowymiarowym boiskiem ze sztuczną nawierzchnią, oświetlonym i wyposażonym w budynek socjalny, a także niewielką trybuną rozpoczęły się w listopadzie. Pół roku wcześniej rozpisany został konkurs ofert, a sama budowa trwała zaledwie 3 miesiące. Po jej zakończeniu klub rozpoczął procedurę ubiegania się o certyfikację boiska w programie FIFA Pro (wcześniej FIFA 2 Star).

 

- Dla dopełnienia doskonałości procesu szkolenia, musi ono odbywać się na obiektach o najwyższej jakości - tłumaczy Piotr Sadowski, dyrektor zarządzający Akademii Lecha Poznań. - Certyfikat potwierdza wysoką jakość sztucznej trawy, granulatu, równości nawierzchni, co wpływa na właściwe poruszanie się piłki po boisku. Chcąc utrzymać certyfikat przez kolejne lata, musimy odpowiednio i perfekcyjnie pielęgnować boisko. Kontrole jakości FIFA będą odbywać się co roku.

 

W najbliższym czasie na obiekcie zamontowane zostaną maszty oświetleniowe, jednak wcześniej Klub musi otrzymać na to stosowne pozwolenia. Po zakończonym sezonie gruntownie wyremontowany zostanie też budynek socjalny. Wybudowana zostanie również studnia głębinowa.

 

W piątek, 12 maja nowe boisko zostało uroczyście otwarte, a w krótkiej ceremonii udział wzięli prezesi Karol Klimczak i Piotr Rutkowski, szefowie Akademii Lecha Poznań Piotr Sadowski i Rafał Ulatowski, a także zaproszeni goście m.in. z Polskiego Związku Piłki Nożnej, Ekstraklasy SA czy przedstawiciele powiatu szamotulskiego.

 

- To dowód na to, że nasza inicjatywa jest ważna nie tylko dla nas, ale i lokalnych społeczności, i całej polskiej piłki - mówi prezes Klimczak. - Kilka lat temu bardzo mocno postawiliśmy na szkolenie, czego efekty namacalne są już na poziomie pierwszej drużyny od około trzech sezonów. Wychodzimy z przekonania, że tylko przez wychowywanie kolejnych pokoleń piłkarzy i robiąc to na najwyższym poziomie, będziemy w stanie dać powód do dumy nie tylko kibicom Kolejorza, ale również reprezentacji Polski.

 

Oddział Akademii Lecha Poznań mieszczący się we Wronkach i Popowie dysponuje już ośmioma boiskami. To dwie pełnowymiarowe płyty główne (po jednej na lokalizację), cztery boiska treningowe z naturalną trawą (po dwa na lokalizację), boisko typu "Orlik" z naturalną trawą o wymiarach 60m x 40m w Popowie i świeżo otwarte pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią.

 

Na miejscu z obiektów korzystają drużyny trampkarzy, juniora młodszego i juniora starszego, a także zespół rezerw Lecha Poznań. Ponadto na boiskach trenują też m.in. drużyny Błękitnych Wronki.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie