Amatorska drużyna studentów zagra w Lidze Europy?

Piłka nożna
Amatorska drużyna studentów zagra w Lidze Europy?
fot. Twitter

Przed piłkarzami Cardiff Met FC bodajże najważniejszy mecz w życiu. Ta złożona wyłącznie z samych studentów, amatorska drużyna w sobotę zmierzy się z Bangor City, a stawką będzie przyszłoroczna Liga Europy. Jeżeli uda im się wygrać, to przejdą do historii brytyjskiego futbolu.

Piłkarze Cardiff Met FC sezon zakończyli na szóstym miejscu, co dało im prawo gry w barażach o Ligę Europy. W półfinale play off pokonali Carmarthen 2:1 i w tylko jeden mecz dzieli ich od europejskich pucharów. Przeciwnikiem zawodników ze stolicy Walii będzie ekipa Bangor City.

 

Na czym polega niezwykłość zespołu z Cardiff? Drużyna składa się wyłącznie z samych studentów, którzy nie dość, że nie dostają nic za swoją grę, to jeszcze opłacają składki roczne. Zawodnicy muszą również godzić treningi ze studenckim życiem, egzaminami, zajęciami.

 

Przed walijskim zespołem szansa na historyczny sukces. Jeżeli uda im się wygrać, będą pierwsza brytyjską drużyną uniwersytecką, która zagra w europejskich pucharach.

 

 

- W zespole mamy samych studentów, nie przyjmujemy do niej nikogo innego. Nasi piłkarze muszą łączyć mecze i treningi z nauką i zdawaniem egzaminów. Nie zarabiają u nas żadnych pieniędzy, sami zaś płacą po 150 funtów rocznie, by mieć pieniądze na stroje i wyjazdowe spotkania. Chociaż jesteśmy amatorami, to wszyscy staramy się tworzyć profesjonalną atmosferę i podejście do obowiązków - powiedział dyrektor klubu Christian Edwards.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze