FEN 17: Szybka robota Łebkowskiego. Wieczór skończeń w Gdyni

Sporty walki

Na historycznej gali FEN 17: Baltic Storm zawodnicy po raz pierwszy walczyli nie w klatkoringu, a w klatce. W walce wieczoru Kamil Łebkowski (16-5, 8 KO, 2 SUB) pokonał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie Sauliusa Buciusa (13-12-1, 3 KO, 9 SUB). Niesamowitych emocji dostarczyły również inne pojedynki. Szczególnie w formule K1.

Łebkowski chciał się zrehabilitować za marcową porażkę na Torwarze. Jego rywalem miał być Caio Machado, lecz w ostatniej chwili zastąpił go Saulius Bucius. Polak był zdecydowanym faworytem tej walki. Widać to było w klatce. Łebkowski od początku kontrolował pojedynek i na każdą próbę ataku rywala odpowiadał kontrą bądź świetną obroną. Systematycznie rozbijał Buciusa. W końcu Łebkowski będąc na górze wyprowadził serię ciosów, która zakończyła pojedynek już w pierwszej rundzie.

Z kapitalnej strony pokazał się również Michał Oleksiejczuk (12-1, 8 KO, 1 SUB), który już w pierwszej rundzie pokonał Ricardo Nosiglię (5-1). Polak po jednym z uderzeń Włocha padł, ale błyskawicznie się pozbierał i wrócił w wielkim stylu. Rzucił się na rywala i odłączył go od prądu serią potężnych ciosów!

Wiele emocji dostarczyło również starcie Piotra Hallmanna (17-6, 7 KO, 7 SUB) z Patrykiem Nowakiem (4-1, 1 KO, 2 SUB). Trzyrundowy pojedynek jednogłośną decyzją sędziów wygrał ten pierwszy. Zdecydowanie dominował na przestrzeni wszystkich rund i nawet nie dał cienia nadziei Nowakowi.

Do niesamowitego zwrotu doszło w walce Artura Bizewskiego (6-1) z Marcinem Szrederem (5-2). Już po chwili ten drugi zaprezentował znakomitą akcję i prawym sierpowym posłał rywala na deski. Liczony zawodnik zdołał jednak wrócić do walki, ale to Szreder dominował i oddawał więcej ciosów. W drugiej rundzie Bizewski kompletnie zaskoczył Szredera i potężnym prawym sierpowym posłał go na deski, a sędzia nie dopuścił już go do walki.

Szybko z Menno Van Roosmalenem (20-5-2) poradził sobie Radosław Paczuski (17-2-0). Holender dwukrotnie był liczony. Po nokdaunie zdołał jednak wrócić do walki, ale tylko na chwilę. Od tego momentu był jednak tylko statystą. Paczuski świetnie radził sobie z rywalem aż w końcu go znokautował.

Była to niezwykle emocjonująca gala, która pozostawi po sobie nie tylko dobre wrażenie, ale wiele sportowych wspomnień. Na kolejną musimy poczekać do 12 sierpnia. To wtedy w Koszalinie odbędzie się FEN 18.

 

Karta walk FEN 17: Baltic Storm:

MMA -74kg: Kamil Łebkowski (16-5, 8 KO, 2 SUB) pokonał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie Sauliusa Buciusa (13-12-1, 3 KO, 9 SUB)
MMA -120kg: Michał Wlazło (5-3, 3 KO, 1 SUB) pokonał przez dyskwalifikację Martina Chudeja (4-6, 4 KO)
K-1 -85kg: Radosław Paczuski (17-2-0) pokonał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie Menno Van Roosmalena (20-5-2)
MMA -93kg:Michał Oleksiejczuk (12-1, 8 KO, 1 SUB) pokonał przez nokaut w pierwszej rundzie Ricardo Nosiglię (5-1)
K-1 -95kg: Artur Bizewski (6-1) pokonał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie Marcina Szredera (5-2)
K-1 -70kg: Jarosław Daschke (12-1) pokonał jednogłośnie na punkty Roberta Rajewskiego jr (10-5)
MMA -70kg: Piotr Hallmann (17-6, 7 KO, 7 SUB) pokonał jednogłośną decyzją sędziów Patryka Nowaka (4-1, 1 KO, 2 SUB)
K-1 -120kg: Kryspin Kalski (8-6) pokonał jednogłośną decyzją sędziów Mateusza Łazowskiego (2-1)
MMA -66kg: Aleksander Georgas (9-4, 6 SUB) pokonał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie Alexeya Oleinika (9-12, 1 KO, 8 SUB)
MMA -84kg: Bartosz Leśko (5-0-1, 2 KO, 3 SUB) pokonał w drugiej rundzie przez poddanie (duszenie zza pleców) Aleksander Rychlik (5-3, 3 KO, 1 SUB)
MMA -77kg: Ireneusz Szydłowski (7-2, 2 KO, 1 SUB) pokonał jednogłośną decyzją sędziów Dmitriy Borsuk (6-1)
K-1 -70kg: Kamil Mateja (1-1) vs Alan Kwieciński (5-3)
MMA -77kg: Adam Brzezowski (5-2, 2 KO, 3 SUB) pokonał w trzeciej rundzie przez poddanie (balacha) Damiana Tarabasza (2-3)

SA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
Zapis relacji
Relacja zakończona

To już koniec naszej relacji! Dziś wiele się działo. To była dobra gala! Dobrej nocy.

Kamil Łebkowski (16-5, 8 KO, 2 SUB) pokonał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie Sauliusa Buciusa (13-12-1, 3 KO, 9 SUB)

Łebkowski już po kilkudziesięciu sekundach sprowadził Litwina do parteru. Łebkowski stanął nad nim i ostatecznie pozwolił wstać rywalowi. Chwilę później Bucius próbował zaatakować Polaka, ale ten błyskawicznie znalazł się na górze i dalej kontrolował pojedynek. Systematycznie rozbijał Litwina. W końcu Łebkowski wyprowadził serię ciosów z góry i znokautował Buciusa, który był w tym pojedynku bez jakichkolwiek argumentów.

Zaczynamy!

Saulius Bucius (13-11-1, 3 KO, 9 SUB) i Kamil Łebkowski (15,5, 8 KO, 2 SUB) już wychodzą do klatki.

Przed nami już tylko walka wieczoru.

Michał Wlazło (5-3, 3 KO, 1 SUB) pokonał przez dyskwalifikację Martina Chudeja (4-6, 4 KO)

Czech w swoim stylu rozpoczął od szalonego ataku. Rzucił się na Wlazłę, który sobie ostatecznie z tym poradził. Chwilę później popisał się kapitalnym high kickiem. Chudej często faulował i dwukrotnie musiał upominać go sędzia. Walka toczyła się przez cały dystans stójce, co odpowiadało obu zawodnikiem. Pod koniec rundy sędzia odjął punkt Chudejowi za udawanie... Czech symulował, że dostał cios poniżej pasa. Nie podnosił się jednak i ostatecznie został zdyskwalifikowany.

W pojedynku w formule MMA w kategorii do 120 kg zmierza się  Martin Chudej (4-5, 4 KO) i Michał Wlazło (4-3, 3 KO, 1 SUB).

Wracając do walki Oleksiejczuka...

 

Paczuski przyznał w wywiadzie, że trenuje parter i myśli o występie w formule MMA.

Radosław Paczuski (17-2-0) pokonał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie Menno Van Roosmalena (20-5-2)

Znów szybko kończymy walkę! Paczuski w swoim stylu starał się wykorzystywać swoje kopnięcia. Często kopał frontalnie i wytrącał Roosmalena z równowagi. Z sekundy na sekundę coraz bardziej dominował. W końcu po kapitalnej akcji Holender był liczony przez sędziego, ale zdołał ostatecznie wrócić do walki. Od tego momentu był jednak tylko statystą. Paczuski świetnie radził sobie z rywalem aż w końcu go znokautował.

Wracamy do formuły K1! W kategorii do 85 kg zmierzą się Menno Van Roosmalen (20-4-2) i Radosław Paczuski (16-2-0).

Michał Oleksiejczuk (12-1, 8 KO, 1 SUB) pokonał przez nokaut w pierwszej rundzie Ricardo Nosiglię (5-1)

Włoch zaczął agresywnie od trzech ciosów i po chwili oddał czwarte uderzenie, po którym padł Oleksiejczuk. Polak szybko jednak wrócił do gry... i to w jakim stylu! Rzucił się na rywala i odłączył go od prądu serią potężnych ciosów!

Wracamy do klatki! W formule MMA zmierzą się Ricardo Nosiglia (5-0) i Michał Oleksiejczuk (11-1, 7 KO, 1 SUB), który może trafić do UFC.

FEN 18 już 12 sierpnia w Koszalinie! Skąd wiemy? W studiu wygadał się

 

Artur Bizewski (6-1) pokonał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie Marcina Szredera (5-2)

Początek nie był już tak dynamiczny jak w poprzedniej rundzie. Bizewski starał się dystansować rywala, a ten w swoim stylu szukał obrotówek. W końcu niespodziewanie wypalił Bizewski. Potężnym prawym sierpowym posłał Szredera na deski, a sędzia nie dopuścił już go do walki. Genialny pojedynek!

RUNDA 1: Artur Bizewski - Marcin Szreder

Ależ szybka walka! Już po dziesięciu sekundach obaj zawodnicy oddali po mocnym ciosie. Po chwili Szreder zaprezentował znakomitą akcję i prawym sierpowym posłał Bizewskiego na deski. Liczony zawodnik zdołał jednak wrócić do walki, ale to Szreder dominował i oddawał więcej ciosów, bił częściej, ale Bizewski starał się jednak odpowiadać.

Typ Polsatsport.pl: 10:8 Szreder

Zostajemy przy K1! Do ringu już wychodzą Artur Bizewski (5-1) i Marcin Szreder (5-1). Kategoria do 95 kg.

Jarosław Daschke (12-1) pokonał jednogłośnie na punkty Roberta Rajewskiego jr (10-5).

RUNDA 3: Robert Rajewski jr - Jarosław Daschke

Rajewski w tej rundzie wyraźnie osłabł. Daschke zepchnął go pod siatkę i tam konsekwentnie rozbijał. Na kilkanaście sekund przed końcem Rajewski znów dostał cios poniżej pasa i Daschke otrzymał ostrzeżenie. W ostatnich sekundach Rajewski rzucił się jeszcze do ataku, ale to było zdecydowanie za mało.

Typ Polsatsport.pl: 10:9 Daschke

RUNDA 2: Robert Rajewski jr - Jarosław Daschke

Daschke próbował za każdym razem jako pierwszy wyprowadzać ataki. Rajewski nie był mu jednak dłużny i dobrze punktował. Mimo wszystko to Daschke dominował. Wykonywał proste akcje. Często wykorzystywał lewe kolano i robił to bardzo konsekwentnie.

Typ Polsatsport.pl: 10:9 Daschke

RUNDA 1: Robert Rajewski jr - Jarosław Daschke

Zdecydowanie mobilniejszy na przestrzeni całej rundy był Daschke. To on częściej zadawał ciosy i szukał kopnięć lewą nogą. Dwkurotnie walka była jednak przerywana z powodu ciosów Daschke poniżej pasa.

Typ Polsatsport.pl: 10:9 Daschke

Wracamy do K1! W pojedynku w kategorii do 70 kg zmierzą się Robert Rajewski jr (10-4) vs Jarosław Daschke (11-1).

FEN zorganizuje galę poza krajem?! Będzie mecz Polska - Ukraina? Sprawdźcie o co chodzi!
 

FEN zorganizuje galę poza krajem?! Będzie mecz Polska - Ukraina?

Piotr Hallmann (17-6, 7 KO, 7 SUB) pokonał jednogłośną decyzją sędziów Patryka Nowaka (4-1, 1 KO, 2 SUB)

RUNDA 3: Patryk Nowak - Piotr Hallmann

Hallmann już po 25 sekundach niskim kopnięciem "podciął" Nowaka i sprowadził go do parteru. Mając dominującą pozycję dużo pracował ciałem i głową. Brakowało jednak w tym wszystkim stempla ze strony Hallmanna, który podobnie jak w poprzednich starciach kontrolował pojedynek, ale żadną akcją nie porwał publiczności. W końcówce Hallmann wyprowadzał serie "młotkowatych" ciosów z góry, ale Nowak na nie odpowiadał i sędzia nie miał podstaw do przerwania walki. Wynik chyba jest znany.

Typ Polsatsport.pl: 10:8 Hallmann

RUNDA 2: Patryk Nowak - Piotr Hallmann

Na początku rundy nikt nie kwapił się do przeniesienia walki do parteru. Nowak zepchnął rywala do siatki, ale ten wykazał się olbrzymim doświadczeniem i go obalił. Podobnie jak w pierwszej odsłonie, Hallmann systematycznie starał się rozbijać Nowaka ciosami na twarz i wątrobę. W pełni kontrolowany pojedynek przez Hallmanna.

Typ Polsatsport.pl: 10:9 Hallmann

RUNDA 1: Patryk Nowak - Piotr Hallmann

Nowak od początku ruszył bardzo agresywnie na Hallmanna, ale był bardzo chaotyczny. W końcu wyprowadził high kicka, ale się poślizgnął i wykorzystał to Hallmann. W parterze zdecydowanie zdominował rywala. Kontrolował pozycję i próbował uderzać na wątrobę. Nowak mógł odwrócić losy pojedynku. Miał szansę na skrętówkę, ale jej nie wykorzystał. 

Typ Polsatsport.pl: 10:9 Hallmann

Będzie to pojedynek MMA w kategorii do 70 kg.

W pierwszym pojedynku karty głównej zmierzą się Patryk Nowak (4-0, 1 KO, 2 SUB) i Piotr Hallmann (16-6, 7 KO, 7 SUB). Zawodnicy już zameldowali się w klatce!

Część oficjalna za nami. Czas na to na co wszyscy czekamy!

Zaczynamy oficjalną ceremonię otwarcia! Będzie się działo!

Kamil Łebkowski dziś na poranną przebieżkę udał się w bardzo klimatyczne miejsce.

Kryspin Kalski (8-6) jednogłośną decyzją sędziów pokonał Mateusza Łazowskiego (2-1).

RUNDA 3: Mateusz Łazowski - Kryspin Kalski

Kalski bardzo dobrze rozpoczął od serii low kicków i systematycznie osłabiał swojego rywala. Kilkukrotnie próbował uderzać sierpami, ale nie miał sił na próbę skończenia tej walki przed czasem. Jaka będzie decyzja sędziów?

Typ Polsatsport.pl: 10:9 Kalski

RUNDA 2: Mateusz Łazowski - Kryspin Kalski

Ależ bitka! Pierwsza część rundy należała do Łazowskiego, ale po potężnym ciosie Kalskiego wszystko się zmieniło. To on przejął inicjatywę i umiejętnie punktował rywala, który z sekundy na sekundę słabł i szukał klinczu.

Typ Polsatsport.pl: 10:9 Kalski

RUNDA 1: Mateusz Łazowski - Kryspin Kalski

Bardzo dobra runda Łazowskiego, którzy przypomnijmy, nie jest faworytem. Był zdecydowanie szybszy od rywala. Od początku zdecydował się zepchnąć rywala do defensywy. Zaimponował przede wszystkim bardzo mocnym low kickiem. Sporo ciosów wyprowadzał serią. Kalski był tylko tłem.

Typ Polsatsport.pl: 10:9 Łazowski

Startujemy z kolejną walką. Przed nami pojedynek w formule K-1 -120kg. Mateusz Łazowski (2-0) zmierzy się z Kryspinem Kalskim (7-6).

RUNDA 2: Aleksander Georgas (9-4, 6 SUB) pokonał przez nokaut Alexeya Oleinika (9-12, 1 KO, 8 SUB)

KONIEC! Oleinik odważnie ruszył do ataku, ale Georgas był bardzo czujny. Dopadł rywala i zadawał bolesne ciosy na wątrobę, które zakończyły ten pojedynek!

RUNDA 1: Alexey Oleinik - Aleksander Georgas

Przez pierwsze kilkadziesiąt sekund runda był bardzo pasywna. Zawodnicy wzajemnie się badali i nie wyprowadzali czystych ciosów. Po dłuższej chwili do ataku ruszył Oleinik, który próbował sprowadzić do parteru Georgasa, ale ten zdołał się obronić i niedługo po tym to on był na górze. Kontrolował pozycję, ale Ukrainiec umiejętnie do końca rundy trzymał ręce Georgasa blisko siebie.

Typ Polsatsport.pl: 10:9 Georgas

Zaczynamy! Czas na pierwsze starcie! Alexey Oleinik (9-11, 1 KO, 8 SUB) i Aleksander Georgas (8-4, 5 SUB) już wychodzą do klatkoringu klatki.

Trwa już studio przed galą FEN 17 w Polsacie Sport Fight.

Karta walk FEN 17: Baltic Storm:

MMA -74kg: Saulius Bucius (13-11-1, 3 KO, 9 SUB) vs Kamil Łebkowski (15,5, 8 KO, 2 SUB)
MMA -120kg: Martin Chudej (4-5, 4 KO) vs Michał Wlazło (4-3, 3 KO, 1 SUB)
K-1 -85kg: Menno Van Roosmalen (20-4-2) vs Radosław Paczuski (16-2-0)
MMA -93kg: Ricardo Nosiglia (5-0) vs Michał Oleksiejczuk (11-1, 7 KO, 1 SUB)
K-1 -95kg: Artur Bizewski (5-1) vs Marcin Szreder (5-1)
K-1 -70kg: Robert Rajewski jr (10-4) vs Jarosław Daschke (11-1)
MMA -70kg: Patryk Nowak (4-0, 1 KO, 2 SUB) vs Piotr Hallmann (16-6, 7 KO, 7 SUB)
K-1 -120kg: Mateusz Łazowski (2-0) vs Kryspin Kalski (7-6)
MMA -66kg: Alexey Oleinik (9-11, 1 KO, 8 SUB) vs Aleksander Georgas (8-4, 5 SUB)
MMA -84kg: Bartosz Leśko (4-0-1, 2 KO, 2 SUB) vs Aleksander Rychlik (5-2, 3 KO, 1 SUB)
MMA -77kg: Dmitriy Borsuk (6-0) vs Ireneusz Szydłowski (6-2, 2 KO, 1 SUB)
K-1 -70kg: Kamil Mateja (1-1) vs Alan Kwieciński (5-3)
MMA -77kg: Adam Brzezowski (4-2, 2 KO, 2 SUB) vs Damian Tarabasz (2-1)

Na tej zmianie z pewnością skorzystają zawodnicy MMA, ale jak wypadną ci z K-1?

Witamy w naszej relacji! Dziś historyczny dzień federacji FEN. Klatkoring został zamieniony na klatkę.

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie