Polpharma Starogard Gdański - Stelmet BC Zielona Góra w Polsacie Sport Extra

Koszykówka
Polpharma Starogard Gdański - Stelmet BC Zielona Góra w Polsacie Sport Extra
fot. PAP

W czwartym meczu ćwierćfinału PLK, zespół ze Starogardu Gdańskiego podejmie na własnym parkiecie mistrzów polski z Zielonej Góry. Transmisja spotkania Polpharma Starogard Gd. - Stelmet Zielona Góra w Polsacie Sport Extra.

W ćwierćfinałowej rywalizacji do trzech zwycięstw 2-1 prowadzi drużyna z Zielonej Góry. Obrońcy tytułu do awansu potrzebują jeszcze jednego zwycięstwa. Natomiast zespół Polpharmy, żeby przedłużyć swoje szanse na mistrzostwo musi dzisiaj wygrać. Pierwszy mecz pewnie wygrali mistrzowie Polski (82:71), w drugim tylko potwierdzili swoją wysoką formę wygrywając (95:80).

 

Jednak największe emocje przyniosło trzecie spotkanie. Na początku czwartej kwarty zespól Stelmetu prowadził 56:43 i wydawało się, że przesądzi stan rywalizacji na swoją korzyść. Jednak konsekwentna gra w obronie i dobra dyspozycja Anthonego Milesa i Urosa Mirkowicia w końcówce najpierw pozwoliły zmniejszyć stratę. Końcowe minuty były bardzo zacięte, a w nich więcej szczęścia miała drużyna Polpharmy. Najpierw z dystansu trafił Mirkowić doprowadzając do remisu, a w ostatnich sekundach trafieniem po indywidualnej akcji popisał się Miles i to on był bohaterem swojej drużyny dając jej zwycięstwo.

 

- Zagraliśmy dużo lepiej w obronie i to był klucz do sukcesu. Teraz już na 100% wiemy, że możemy wygrać mecz i myślę, że tak łatwo nie poddamy się - powiedział na konferencji po meczu trener Polpharmy Mindaugas Budzinauskas.

 

Trenerzy obu drużyn przyznają, że kluczem do zwycięstwa w następnych meczach będzie agresywna gra w obronie.


- Musimy zagrać agresywniej w obronie w czwartym meczu i zakończyć tę serię - przyznał opiekun Stelmetu Artur Gronek.


Na zwycięzcę tej rywalizacji w pólfinale czeka już drużyna BM Slamu Stali Ostrowa Wielkopolskiego.


Transmisja czwartego spotkania ćwierćfinału PLK Polpharma Starogard Gdański - Stelmet BC Zielona Góra od godziny 17:30 w Polsacie Sport Extra.

ŁK, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze