Skorupa pokieruje grą mistrza Włoch?

Siatkówka
Skorupa pokieruje grą mistrza Włoch?
fot. PAP

Duże wyróżnienie dla Katarzyny Skorupy. Według portalu worldofvolley.com, polska rozgrywająca od najbliższego sezonu ma kierować grą mistrza Włoch, Igor Gorgonzola Novara.

Skorupa od wielu lat utrzymuje się w czołówce rozgrywających w Europie i występuje w najlepszych klubach Starego Kontynentu. W minionym sezonie broniła barw Imoco Volley Conegliano, z którym zdobyła srebro Ligi Mistrzyń, a w lidze włoskiej awansowała do półfinału. Jak donosi portal worldofvolley.com, w najbliższym sezonie Skorupa ma bronić barw Igor Gorgonzola Novara, który w czwartek został mistrzem Włoch. Polka zastąpi Holenderkę, Laurę Dijkemę.

 

Trenerem Skorupy ma być Massimo Barbolini, były trener reprezentacji z Półwyspu Apenińskiego a ostatnio prowadzący Ecazacibasi Stambuł. Barbolini zastąpi Marco Fenoglio.

 

Dla Skorupy będzie to już siódmy sezon poza polską ligą. Novara będzie jej czwartym włoskim klubem. Wcześniej grała w Chateau d'Ax Urbino, Pomi Casalmaggiore, z którym zdobyła mistrzostwo Włoch, a ostatnio we wspomnianym Imoco Volley. Do bogatej kolekcji medali, Skorupie brakuje wciąż triumfu w Lidze Mistrzyń. Narazie ma dwa srebrne i dwa brązowe medale zdobyte w tych rozgrywkach.

AG, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze