Według neapolitańskiego dziennika "Il Mattino" "Azzurri" są zdeterminowani, żeby pozyskać Skorupskiego już w najbliższym okienku transferowym. Przedstawiciele klubu podobno rozmawiali już z agentem piłkarza Bartłomiejem Bolkiem, który równocześnie jest przedstawicielem Piotra Zielińskiego, co znacznie usprawnia negocjacje.

Polak nie jest jednak zainteresowany rolą drugiego golkipera, co nieco utrudnia sprawę. W Romie świetnie broni bowiem jego reprezentacyjny kolega Szczęsny, któremu niebawem kończy się okres wypożyczenia z Arsenalu Londyn. Nie wiadomo jednak czy "Kanonierzy" życzą sobie jego powrotu na Emirates, o co zabiega sam Szczęsny. Z kolei bramka Napoli obsadzona jest przez Pepe Reinę, którego umowa wygasa dopiero 30 czerwca 2018 roku i nie wiadomo, czy trzydziestoczteroletni weteran będzie skłonny zadowolić się miejscem na ławce rezerwowych lub transferem do kolejnego klubu.

W obecnym sezonie Skorupski w barwach Empoli rozegrał 33 spotkania, w których puścił 52 bramki, a dziesięć razy zachował czyste konto.