ME w żeglarstwie: Pierwszy w historii klasy 470 medal Polek

Inne
ME w żeglarstwie: Pierwszy w historii klasy 470 medal Polek
fot. PAP

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar (SEJK Pogoń Szczecin) zajęły trzecie miejsce w żeglarskich mistrzostwach Europy w klasie 470, które odbywały się w Monako. To pierwszy w historii medal polskiej załogi kobiecej w tej konkurencji w imprezie rangi mistrzowskiej.

Obie zawodniczki przed laty żeglowały już razem. W igrzyskach olimpijskich Londyn 2012 zajęły dwunaste miejsce i potem ich drogi się rozeszły. Rok temu Ogar stanęła na najwyższym stopniu podium, ale startowała w barwach Austrii ze sterniczką Larą Vadlau.

W tym sezonie ponownie stworzyły jedną załogę, ponieważ przedłużyła się rehabilitacja kontuzjowanego kolana Irminy Mrózek Gliszczynskiej, dotychczasowej załogantki Skrzypulec. "Odnowiony" duet już na przełomie marca i kwietnia zasygnalizował rywalkom, że muszą się z nimi liczyć w walce o czołowe lokaty, po drugim miejscu w regatach Pucharu Europy na Majorce.

Złoty medal zdobyły w Monako Holenderki Afrodite Zegers z Anneloes Van Veen, które na poprzednich mistrzostwach były drugie. Ze srebra cieszyły się tym razem Włoszki Elena Berta i Sveva Carraro.

Wśród zawodników na najwyższym stopniu podium stanęli Szwedzi Carl-Fredrik Fock i Marcus Dackhamma. Drugie miejsce zajęli Francuzi Guillaume Pirouelle i Jeremie Mion, a trzecie Hiszpanie Jordi Xammar i Nicolas Rodriguez.

ŁK, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie