NHL: Zwycięstwo Predators w pierwszym meczu finału na Zachodzie

Hokeiści Nashville Predators na wyjeździe wygrali z Anaheim Ducks 3:2 (po dogrywce) w pierwszym meczu finału Konferencji Zachodniej ligi NHL. Rywalizacja play off toczyć się będzie do czterech zwycięstw.

Decydującą bramkę strzelił James Neal w 70. minucie piątkowego spotkania.

Zespół Predators, który po raz pierwszy w 19-letniej historii klubu walczy o taką stawkę, wygrywał także pierwsze wyjazdowe mecze w ćwierćfinale konferencji z Chicago Blackhawks i w półfinale z St. Louis Blues. W tegorocznej serii play off jego bilans gier wynosi 9-2.

Początek potyczki w Anaheim należał do gospodarzy, a już w szóstej minucie gola zdobył Jakob Silfverberg. W 13. wyrównał Filip Forsberg, natomiast w 23. przyjezdnych na prowadzenie wyprowadził Austin Watson. Do dogrywki doprowadził w 48. Hampus Lindholm.

Drużyna z Nashville miała olbrzymią przewagę w statystykach - oddała 46 strzałów, przy zaledwie 29 rywali (po 13 minutach było 13:1; w dogrywce 7-2). W ekipie Ducks bardzo dobrze bronił John Gibson.

"Pokazaliśmy charakter, do tego stworzyliśmy mnóstwo okazji w tym meczu" - powiedział bramkarz Predators Pekka Rinne.

Spotkanie numer dwa odbędzie się w niedzielę.

Round 3, Game 1 = OURS! Neal with the OT tally to put the #Preds up in the series. #NSHvsANA

A post shared by Nashville Predators (@predsnhl) on May 12, 2017 at 9:24pm PDT