Polska 2017: Kto zostanie odkryciem De Giorgiego?

Siatkówka

Każdy z poprzednich trenerów reprezentacji miał swoje odkrycia. Kto w kadrze Ferdinando De Giorgiego może być takim objawieniem, jak choćby Zbigniew Bartman w ekipie Andrei Anastasiego, czy Mateusz Mika u Stephane Antigi?

W magazynie Polska 2017 poruszyliśmy temat przyszłych odkryć nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Krzysztof Ignaczak nie ma wątpliwości:

 

– Maciej Muzaj. W moim odczuciu jest to chłopak, który przy odpowiednim prowadzeniu i przy odpowiednim nagromadzeniu doświadczeń boiskowych na poziomie reprezentacyjnym, za chwilę będzie pierwszym atakującym. Człowiek o niesamowitych warunkach fizycznych. Myślę, że długo takiego nie mieliśmy, bo mieliśmy Mariusza Wlazłego, który nie jest tak wysoki. Dysponował niewątpliwie ogromną skocznością, natomiast Maciek ma jeszcze ten zasięg z miejsca. To zawodnik o ogromnym potencjale, przed którym dużo pracy, ale za chwilę może stać się odkryciem De Giorgiego – stwierdził słynny libero.

 

Trener Ireneusz Mazur liczy na to, że nowy selekcjoner wpłynie przede wszystkim na zmianę stylu gry drużyny narodowej.

 

– Być może odkryciem będzie Bartłomiej Lemański, być może pokaże się Aleksander Śliwka... Jednak według mnie to styl, sposób gry może być takim odkryciem trenera. De Giorgi w Kędzierzynie-Koźlu zbudował pewien styl gry i nastrój w drużynie. Coś, co pozwoliło wygrywać, taki gen zwycięstwa. Jeśli uda mu się to również w reprezentacji – co nie będzie łatwe, bo ostatnie dwa lata pokazały, że mamy również duże słabości – jeśli uniknie tych słabości, a zbuduje drużynę, która pokona wszystkie przeszkody, to będzie chyba jego najlepszą legitymacją – powiedział były selekcjoner reprezentacji Polski.


Dyskusja w załączonym materiale wideo.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze