PŚ szpadzistów: Karol Kostka trzeci w Paryżu

Szpadzista Karol Kostka (AZS AWF Kraków) odniósł największy sukces w karierze, zajmując trzecią pozycję w zawodach Pucharu Świata w Paryżu. Zwyciężył Włoch Marco Fichera.

Krakowianin, który 22 maja skończy 31 lat, nigdy wcześniej nie stanął na podium imprezy pucharowej czy mistrzowskiej. W stolicy Francji zmagania w turnieju głównym, z udziałem 64 zawodników, rozpoczął od zwycięstwa w 1/32 finału nad utytułowanym i doświadczonym reprezentantem gospodarzy Jean-Michelem Lucenayem 15:12, następnie pokonał dwóch Japończyków - Ryosukę Naritę 15:11 i piątego w światowym rankingu Kazuyasu Minobe 15:6, a w ćwierćfinale wygrał z Rosjaninem Wadimem Anochinem 15:12.

Dopiero w półfinale Polak przegrał z Francuzem Yannickiem Borelem 9:15.

Na pierwszej rundzie i 43. miejscu zawody ukończył Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków), który przegrał z 11:15 z mistrzem olimpijskim z Pekinu Wlochem Matteo Tagliariolem.

W finale Borel uległ Ficherze 12:15. Włoch odniósł pierwsze zwycięstwo w PŚ.