Znamy pierwszego beniaminka Nice 1 Ligi w sezonie 2017/2018!

Piłkarze Odry Opole jako pierwsi zapewnili sobie grę w Nice 1 Lidze w kolejnym sezonie. Lider II ligi po małym horrorze wygrał w sobotę z Błękitnymi Stargard 3:2 i na cztery kolejki przed końcem ma już wystarczającą przewagę nad czwartym Radomiakiem. Świętowanie awansu odłożono w Częstochowie, bowiem Raków bezbramkowo zremisował z Kotwicą Kołobrzeg.

Odra Opole (65 punktów po 30 kolejkach) i Raków Częstochowa (62 punkty) to w tym sezonie II ligi dwie bezdyskusyjnie najlepsze ekipy trzeciego poziomu rozgrywek. Opolanie i częstochowianie do końca będą bili się o mistrzostwo ligi, ale już na cztery kolejki przed końcem mogli zapewnić sobie promocję do Nice 1 Ligi. Udało się tylko tym pierwszym, którzy mierzyli się w sobotę 13 maja z teoretycznie trudniejszym rywalem - znaną szerzej polskim kibicom futbolu drużyną Błękitnych Stargard.

Perspektywa świętowania awansu tak nakręciła gospodarzy z Opola, że ci już po szesnastu minutach mieli dwie bramki strzelone na koncie. Do siatki gości trafiali Marek Gancarczyk i Tomasz Wepa. Gdy tuż po przerwie na 3:0 podwyższył Marcin Wodecki wydawało się, że w Opolu można już otwierać szampany. Opolanie sami jednak zgotowali sobie nerwową końcówkę i po trafieniach Szymusika i Pustelnika dla Błękitnych do końca nie byli pewni triumfu. Po końcowym gwizdku na Stadionie Miejskim zapanowała jednak ogromna radość, ponieważ Odra po ośmiu latach przerwy wraca na drugi poziom rozgrywkowy!

Tak wesoło w sobotnie popołudnie nie było w Częstochowie, gdzie miejscowy Raków mierzył się z przedostatnią w tabeli Kotwicą Kołobrzeg. Zwycięstwo dawało gospodarzom pewność gry w przyszłym sezonie w Nice 1 Lidze, ale stawka spotkania nieco chyba sparaliżowała częstochowian, bowiem ci ani razu nie trafili do siatki przeciwnika. Kotwica kończyła spotkanie w dziesiątkę, ale dzielnie wywalczyła cenny punkcik. Raków awans do wyższej klasy powinien zapewnić sobie w następnej kolejce, bowiem u siebie podejmuje Stal Stalowa Wola.

Trzecie miejsce w II lidze dające promocję do Nice 1 Ligi zajmuje obecnie Puszcza Niepołomice (57 punktów), która tym razem w wyjazdowej potyczce ograła Olimpię Elbląg 3:1. Czwarta lokata, która pozwala na grę w barażu z 15. ekipą Nice 1 Ligi należy do Radomiaka (51 punktów), który zremisował z Wartą Poznań 1:1. Radomianie mają bezpieczną przewagę nad piątą Siarką (44 punkty), która przegrała trzeci mecz z rzędu i marzenia o wyższej klasie musi odłożyć na kolejny sezon.

Wyniki 30. kolejki:

Stal Stalowa Wola - Legionovia Legionowo 1:1
Bramki: Kamil Bętkowski 87' (k) - Krystian Wójcik 64'

Gryf Wejherowo - ROW 1964 Rybnik 1:1
Bramki: Maciej Dampc 57' - Kamil Spratek 3'

GKS Bełchatów - Siarka Tarnobrzeg 3:0
Bramki: Aghwan Papikjan 12', Bartłomiej Bartosiak 50', Patryk Rachwał 81' (k)

Warta Poznań - Radomiak Radom 1:1
Bramki: Łukasz Białożyt 90' - Leândro 55' (k)

Olimpia Elbląg - Puszcza Niepołomice 1:3
Bramki: Łukasz Pietroń 65' (k) - Michał Czarny 38', 50', Filip Wójcik 42'

Polonia Warszawa - Rozwój Katowice 1:1
Bramki: Mariusz Marczak 57' - Damian Kowalczyk 90'

Odra Opole - Błękitni Stargard Szczeciński 3:2
Bramki: Marek Gancarczyk 14', Tomasz Wepa 16', Marcin Wodecki 50' - Grzegorz Szymusik 51', Tomasz Pustelnik 59'

Polonia Bytom - Olimpia Zambrów 1:1
Bramki: Mateusz Słodowy 35' - Fabian Piasecki 56' (k)

Raków Częstochowa - Kotwica Kołobrzeg 0:0