Wroński p.o. prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego

Sporty walki
Wroński p.o. prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego
fot. PAP

Zarząd Polskiego Związku Zapaśniczego powierzył 14 maja pełnienie obowiązków prezesa Andrzejowi Wrońskiemu do czasu zwołania Walnego Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego.

W niedzielę obradował w Warszawie zjazd, który miał na celu odwołanie z funkcji dotychczasowego szefa Grzegorza Brudzińskiego. 53 z 78 przybyłych osób opowiedziało się za odwołaniem dotychczasowego prezesa, 23 było przeciwko, a dwie wstrzymały się od głosu. 19 delegatów było nieobecnych.

 

Po odwołaniu Brudzińskiego, zebrał się zarząd, który zgodnie ze statutem związku, powierzył pełnienie obowiązków szefa, wiceprezesowi, dwukrotnemu złotemu medaliście olimpijskiemu z Seulu i Atlanty w stylu klasycznym Wrońskiemu. 51-letni czterokrotny uczestnik igrzysk (Seul, Barcelona, Atlanta, Sydney) ma trzy miesiące, aby zwołać walny zjazd, który wybierze prezesa do końca kadencji upływającej w 2020 roku.

 

Brudziński, były zawodnik i arbiter, stanął na czele związku po śmierci 18 października 2016 roku poprzedniego prezesa Grzegorza Pieronkiewicza. Na zjeździe wyborczym 5 listopada wygrał rywalizację z utytułowanym zapaśnikiem, wicemistrzem olimpijskim z Moskwy (1980) i wielokrotnym medalistą mistrzostw świata oraz Europy Andrzejem Supronem.

 

Delegaci zarzucili Brudzińskiemu przede wszystkim niekompetencje w nadzorze nad pracą centrali oraz nadmierne generowanie kosztów własnych związku.

ŁK, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze