Jach: Na miejscu Milika i Zielińskiego chciałbym zagrać na Euro U-21

Piłka nożna

Reprezentacja Polski do lat 21 szykuje się do mistrzostw Europy, które w czerwcu zostaną rozegrane na polskich stadionach. Selekcjoner Marcin Dorna cały czas czeka na deklarację Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika, czy zagrają na tym turnieju. – Ja mogę powiedzieć, że gdybym był na ich miejscu, to chciałbym zagrać dla reprezentacji Polski na Euro – powiedział Jarosław Jach.

Jarosław Jach jest podstawowym stoperem reprezentacji Marcina Dorny. Przez ostatnie miesiące był jednak wyłączony z gry. Zawodnik Zagłębia Lubin wracał do zdrowia po poważnej kontuzji. Teraz już kończy rehabilitację i jak deklaruje, będzie gotowy do gry na mistrzostwach Europy U-21. Nadal jednak nie wiadomo, czy na tym turnieju zagrają Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński.

 

– Jak najbardziej, na kadrze rozmawiamy między sobą o tym, czy Milik i Zieliński zagrają na Euro. Na pewno byliby dużym wzmocnieniem. Ja mogę powiedzieć, że gdybym był na ich miejscu, to chciałbym zagrać dla reprezentacji Polski na tym turnieju. To jest szansa na zdobycie trofeum, wielki zaszczyt – powiedział Jach.

 

Mistrzostwa Europy do lat 21 odbędą się od 16 do 30 czerwca 2017 na sześciu polskich stadionach (w Tychach, Kielcach, Lublinie, Gdyni, Bydgoszczy i Krakowie). Nasza reprezentacja w fazie grupowej zagra ze Słowacją, Szwecją oraz Anglią.

 

Cała rozmowa do obejrzenia w załączonym materiale wideo.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze