Kadra Włoch na Ligę Światową. Gwiazdy odpoczywają

Siatkówka
Kadra Włoch na Ligę Światową. Gwiazdy odpoczywają
fot. CyfraSport

Gianlorenzo Blengini podał skład 18-osobowej kardy narodowej Włoch, która weźmie udział w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Włosi będą gospodarzem pierwszego turnieju, który zostanie rozegrany 2-4 czerwca. Ich przeciwnikiem będzie Brazylia, Iran i Polska.

W Lidze Światowej w 2017 roku na boiskach ponownie spotkają się najlepsze siatkarskie reprezentacje narodowe świata. Dla jednych będzie to szansa na powrót do gry po zeszłorocznych rozczarowaniach, dla innych okazja do potwierdzenia ostatnich sukcesów w międzynarodowych turniejach (w tym IO w Rio de Janeiro).

Pierwszy weekend, otwierający rozgrywki w 2017, będzie jednocześnie powtórką z zeszłorocznego olimpijskiego finału Brazylia - Włochy (wygranego wówczas 3:0 przez gospodarzy) - spotkanie to zostanie rozegrane 4 czerwca w Pesaro.

W ostatnich dniach trener wicemistrzów olimpijskich z Rio de Janeiro podał ostateczny skład kadry narodowej, która weźmie udział w tegorocznych rozgrywkach Ligi Światowej. W drużynie zabrakło m.in. Osmany'ego Juantoreny, Iwana Zajcewa i Emanuele Birarellego.

- W tym roku chcę odpocząć. Czuję się mocno zmęczony. W przyszłym roku mam zamiar zagrać w mistrzostwach świata - mówił w jednym z wywiadów Juantorena.

Skład kadry Włoch na LŚ 2017:

rozgrywający: Simone Giannelli, Riccardo Sbertoli,  Luca Spirito
atakujący: Giulio Sabbi, Luca Vettori
środkowi: Simone Buti, Davide Candellaro, Daniele Mazzone, Matteo Piano, Fabio Ricci
przyjmujący: Oleg Antonov, Iacopo Botto, Filippo Lanza, Tiziano Mazzone, Luigi Randazzo
libero: Fabio Balaso, Massimo Colaci, Nicola Pesaresi

psl, plusliga.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze