Nice 1 Liga Żużlowa: Pewne zwycięstwo Polonii Piła

Żużel

Po wyrównanym początku i bardzo dobrej końcówce Polonia Piła pokonała Orła Łódź 51:39. Zawodnicy z Piły umocnili się na prowadzeniu w tabeli Nice 1 Ligi Żużlowej.

Od samego początku rywalizacja była bardzo wyrównana. Po zycięstwie Orła 5:1 w drugim biegu, w trzecim pilanie odpowiedzieli tym samym. Imponująco w drużynie gospodarzy od początku prezentowali się Adrian Cyfer i Tomasz Gapiński, którzy wygrali swoje pierwsze wyścigi. Polonia po ośmiu biegach prowadziła 25:23, mimo pecha jaki spotkał najpierw Pawła Staniszewskiego w drugim biegu, który po starcie upadł, a następnie Wadima Tarasienko, który prowadząc w piątym wyścigu zanotował defekt.

 

Kolejne biegi przyniosły walkę łeb w łeb. Po dziesięsciu wyścigach był remis po 30. Wtedy to losy meczu przesądziła świetna jazda Polonii w trzech następnych biegach. Najpierw, świetny dzisiaj, Gapiński wraz z Michałem Szczepanikiem pokazali skuteczną jazdę, wygrywając 5:1. Później nadzieję na zwycięstwo Orła próbowali podtrzymać Michał Poisicki i Hans Andersen, którzy prowadzili w biegu dwunastym. Jednak dobrze dysponowany dzisiaj Norbert Kościuch doskonale wykorzystał lukę między zawodnikami z Łodzi i dał Polonii remis 3:3.

 

Bieg 13 to potwierdzenie dobrej dyspozycji Cyfera, który doskonale wystartował z Tarasienko. Mimo zaciekłych ataków Roberta Miśkowiaka pilanie dowieźli podwójne zwycięstwo i dali prowadzenie 43:35 i wygraną Polonii przed biegami nominowanymi.

 

W biegu 14 na drugim łuku pierwszego okrążenia doszło do groźnego upadku z udziałem Edwarda Mazura i Wadima Tarasienki. Motocykl łodzianina stanął na tylnym kole, zahaczył rosjanina i obaj uderzyli w bandę. Na szczęście zawodnicy wyszli z kraksy bez szwanku. Wyścig został powtórzony bez udziału zawodnika Orła. W nim wygrał zawodnik z Łodzi, ale wynik 3:3 spowodował, że wygrana Polonii stała się faktem.

 

Przed ostatnim biegiem pojawiły się problemy z taśmą, którą trzeba było wymienić. Dłuższa przerwa nie spowodowała spadku koncentracji w zespole z Piły. Kościuch z Gapińskim świetnie pojechali i przypieczętowali zwycięstwo Polonii wygraną 5:1.

 

Euro Finannce Polonia Piła - Orzeł Łódź 51:39

 

Euro Finannce Polonia Piła: Norbert Kościuch 13, Tomasz Gapiński 13, Adrian Cyfer 12, Wadim Tarasienko 7, Michał Szczepaniak 5, Kacper Grzegorczyk 1, Paweł Staniszewski 0

 

Orzeł Łódź: Hans Andersen 12, Edward Mazur 5, Rohan Tungate 5, Michał Piosicki 5, Aleksandr Łoktajew 4, Robert Miśkowiak 4, Arkadiusz Potoniec 4

ŁK, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie