Orlen Wisła Płock górą w pierwszym meczu półfinałowym

Piłka ręczna

Początek spotkania był korzystny dla Azotów Puławy, które po pięciu minutach wygrywały 4:2. Bardziej doświadczony zespół z Płocka szybko doprowadził do wyrównania, by po 12. min. objąć prowadzenie, którego nie oddał już do końca.

Wprawdzie po wykorzystaniu rzutu karnego przez Bartosza Jureckiego Azoty zdobyły kontaktową bramkę (7:8), ale goście szybko odzyskali przewagę dwóch-trzech goli, w czym m.in. zasługa wchodzącego na zmiany bramkarza Orlenu Wisły Adama Morawskiego broniącego w tym czasie dwa rzuty karne.

W końcówce pierwszej połowy podopiecznym Marcina Kurowskiego dzięki m.in. indywidualnym zagraniem Krzysztofa Łyżwy udało się zmniejszyć bramkowy dystans (w 28. min. było 14:15) i wydawało się, że będzie to nadal bardzo wyrównany mecz.

Kluczowe jednak były trzy minuty (między 36. a 38.), kiedy po błędach ofensywnych Azotów płocczanie zdobyli z kontrataków trzy bramki (dwie Michał Daszek i jedną Lovro Mihic) i odtąd podopieczni Piotra Przybeckiego konsekwentnie utrzymywali tę bezpieczną, minimum trzybramkową przewagę, odnosząc zasłużone zwycięstwo.

Jedną z wyróżniających się postaci w tym spotkaniu był reprezentacyjny skrzydłowy Michał Daszek, który grając tylko w drugiej połowie był najskuteczniejszym w drużynie Orlenu Wisły, a jego bramki były przedniej urody.

"Od początku byliśmy skoncentrowani, bo Azoty są solidnym zespołem i wiedzieliśmy, że nie będzie tu łatwo. Znacznie lepiej się gra mając tę kilkubramkową przewagę niż goniąc wynik, dlatego w rewanżu, choć będzie to zupełnie inny mecz, absolutnie nie możemy lekceważyć puławian stanowiących już klasowy zespół" - powiedział po meczu Daszek.