Serie A: Piękny gol Zielińskiego! Zespół Skorupskiego spadnie?

Piotr Zieliński i jego Napoli przejechali się po Torino, demolując rywali na trudnym terenie aż 5:0. Polski pomocnik ustalił wynik spotkania w 78. minucie po pięknej akcji zespołu. W wielkie kłopoty wpaść może jeszcze Empoli Łukasza Skorupskiego, któremu na dwie kolejki przed końcem w oczy zajrzało widmo spadku.

Napoli do ostatnich kolejek stara się utrudnić życie Juventusowi i odkłada w czasie przypieczętowanie mistrzostwa Starej Damy. Ekipa Mauricio Sarriego znajduje się w znakomitej formie i właśnie zdemolowała kolejnego rywala - tym razem Torino na jego obiekcie.

Fantastyczne spotkanie ma za sobą ofensywny tercet Insigne-Mertens-Callejon, który praktycznie we własnym gronie podzielił się łupem bramkowym. W 78. minucie wynik po składnej akcji ustalił Piotr Zieliński, który na boisku pojawił się w 63. minucie. Dla polskiego pomocnika był to piąty gol w tym sezonie - wyrównał tym samym wynik Arkadiusza Milika, który na boisku pojawił się na kilka końcowych minut. Zespół z Neapolu ma pięć punktów straty do prowadzącego Juve i przy korzystnym wyniku niedzielnego hitu z AS Romą może zachować pozycję wicelidera.

Dużo gorzej wygląda sytuacja Łukasza Skorupskiego, którego zespół w dramatycznych okolicznościach poległ z Cagliari 2:3 i ma już zaledwie punkt przewagi nad znajdującym się w strefie spadkowej Crotone. Zespół Skorupskiego przegrywał już 0:3, ale w drugiej połowie wziął się za odrabianie strat - kto wie, czy gdyby nie spudłowany rzut karny przez Manuela Pucciarelliego z 54. minuty, pogoń nie okazałaby się skuteczna.

Co u innych Polaków? 90 minut w barwach Palermo (1:0 z Genoą) rozegrał Thiago Cionek, w 58. minucie meczu Sampdorii z Chievo (1:1) zmieniony został Karol Linetty.