Thorin pogardliwie o uczestnikach finałów ESL Pro League

E-sport
Thorin pogardliwie o uczestnikach finałów ESL Pro League
fot. pinterest.se

Wśród drużyn zakwalifikowanych na lanowe finały EPL zabrakło Astralis oraz FaZe Clan, a zamiast nich zobaczymy szereg niżej sklasyfikowanych ekip. Taki stan rzeczy nie mógł pozostać bez komentarza Thorina.

Internetowa faza rozgrywek ESL Pro League nie obyła się bez szeregu niespodzianek. Na turnieju w Dallas nie pojawi się ani Astralis, ani FaZe Clan, które zgromadziły na swoim koncie zbyt mało punktów. Nieobecność dwóch najlepszych drużyn na świecie stanowi doskonałą wiadomość dla wszystkich zespołów zmierzających na lanowe finały.

 

Niektórzy obserwatorzy uważają, że brak czołowych formacji nie jest wyłącznie kwestią ich słabszej formy. Thorin upatruje przyczynę w formacie turnieju. Według niego wyniki internetowych zmagań nie są miarodajne i powinno się unikać takiego rozwiązania. Dodatkowo zwrócił uwagę na ogromne dysproporcje pomiędzy uczestnikami europejskich i amerykańskich rozgrywek w ramach ESL Pro League. Brytyjski dziennikarz stwierdził, że wiele drużyn ze Starego Kontynentu bardziej zasługiwało na awans, niż ich konkurenci zza oceanu. Niestety organizatorzy imprezy przewidzieli jedynie po sześć miejsc dla najskuteczniejszych ekip z obu dywizji.

 

Lista uczestników finałów ESL Pro League:

 

Europa:

 

North

G2

mousesports

fnatic

Na'Vi

EnVyUs

 

Ameryka Północna:

 

SK Gaming

Team Liquid

Immortals

NRG Esports

Cloud9

OpTic

Jakub Nowak, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie