Fajerwerki na Stamford Bridge. Chelsea straciła trzy gole, ale wygrała

Chelsea przystąpiła do meczu z Watford jako świeżo upieczony mistrz Anglii i zapewniła kibicom fantastyczne widowisko. "The Blues" wygrali 4:3, strzelając zwycięskiego gola w końcówce spotkania.

Poniedziałkowy mecz na Stamford Bridge nie miał większego znaczenia - był raczej szansą dla kibiców Chelsea do wielkiego świętowania mistrzostwa wywalczonego w ubiegły piątek. Antonio Conte postawił tym razem na zmienników, którzy grali w tym sezonie nieco mniej. Wydawało się to dobrym pomysłem, zwłaszcza że po dwudziestu dwóch minutach do siatki trafił nie kto inny jak John Terry. Legenda klubu przebywała w Londynie - z małymi przerwami - ponad 20 lat, lecz po seznie pożegna się z ukochaną drużyną.

To był piękny moment dla Terry'ego, który chwilę później... zaliczył asystę przy bramce dla gości. Jego małe nieporozumienie z Nathanielem Chalobahem wykorzystał Etienne Capoue. Przed przerwą wszystko jednak wróciło do normy, gdyż bardzo ładną bramkę zdobył Cesar Azpilicueta. Hiszpan, który wystąpił jako wahadłowy, był aktywny w grze ofensywnej i to trafienie zdecydowanie mu się należało. To był jego pierwszy gol w tym sezonie ligowym.

W drugiej połowie bardzo szybko bramkę zdobył Michy Batshuayi, wykorzystując przytomne dogranie Nathana Ake. Niespodziewanie to goście lepiej zareagowali na te wydarzenia, gdyż najpierw do siatki trafił Daryl Janmaat, a następnie wyrównał Stefano Okaka.

Kibice na Stamford Bridge nie przejmowali się zbytnio niekorzystnym wynikiem, lecz ich ulubieńcy robili wszystko, by zakończyć spotkanie zwycięstwem. I to się im udało. Najpierw piłkę w środku pola odzyskał N'Golo Kante, kilka sekund później Willian dograł ją Cescowi Fabregasowi, a rezerwowy tego dnia Hiszpan ustalił wynik szalonego meczu na 4:3.

Chelsea - Watford 4:3 (2:1)

Bramki: Terry 22, Azpilicueta 36, Batshuayi 49, Fabregas 88 - Capoue 24, Janmaat 51, Okaka 74.

Chelsea: Begovic - Ake, Terry, Zouma - Azpilicueta, Kante, Chalobah (79 Fabregas), Kenedy (75 Aina) - Hazard, Willian - Batshuayi (84 Pedro).

Watford: Gomes - Mariappa, Prodl, Holebas - Amrabat, Cleverley, Behrami, Doucoure, Janmaat - Capoue (90+1 Deeney) - Niang (71 Okaka).

Żółte kartki: Ake, Chalobah - Holebas, Amrabat, Prodl, Deeney, Okaka.

Czerwona kartka: Prodl.