Fnx rozstaje się z Immortals. Powodem "problemy wewnętrzne"

E-sport
Fnx rozstaje się z Immortals. Powodem "problemy wewnętrzne"
fot. twitter.com/betwayesports

Jak czytamy na HLTV.org, źródła bliskie serwisowi podały, że z Immortals pożegnał się Lincoln ‘fnx’ Lau. Brazylijczyk w zespole spędził blisko trzy miesiące.

Fnx to nie tylko jeden z najlepszych zawodników Brazylii czy dywizji amerykańskiej. To bezsprzecznie czołowy strzelec świata, który swoją ogromną wartość udowodnił w SK Gaming. To właśnie z nim w składzie zespół święcił największe triumfy, dominując na kilka dobrych miesięcy globalną scenę. Pod koniec ubiegłego roku Lau został ze składu wydalony. Powodem miały być tajemnicze „problemy wewnętrzne”.

Latynos szybko znalazł jednak nowy dom, dołączając do Immortals. Zastąpił on wówczas JoãofelpsaVasconcellosa, który zaproszony został do kadry Gabriela ‘FalleNa’ Toledo. „Nieśmiertelni” – dotychczas nie mogący pochwalić się wielkimi osiągnięciami – w nowym zestawieniu zaskoczyli wszystkich podczas Intel Extreme Masters w Katowicach. Zajmując 3-4. miejsce, uplasowali się wyżej od m.in. Virtus.pro czy właśnie SK Gaming. Ponadto, Brazylijczycy zdobyli srebrne medale DreamHacka w Austin i trzeciego sezonu północnoamerykańskiego ECS, triumfowali na Esports Arena Showdown Championship, dotarli do półfinału Subaru Invitational 2017, a także wywalczyli miejsce na finałach piątego sezonu ESL Pro League w Dallas. I tylko ich kiepski występ podczas finałów SL i-League StarSeries w Kijowie traktować możemy w kategorii zawodu.

Seria imponujących sukcesów sprawia, że zmiana w brazylijskiej ekipie jest co najmniej zaskakująca. Tajemniczy informatorzy ogłosili jednak, że tak, jak w przypadku wyrzucenia fnxa z SK, koniec współpracy z Immortals ponownie zmotywowany został „problemami wewnętrznymi”. Czyżby kolaboracja z Lincolnem jest aż tak skomplikowana?

Skład Immortals:

Ricardo "boltz" Prass
Henrique "hen1" Teles
Lucas "lucas" Teles
Lucas "steel" Lopes
Rafael "zakk" Fernandes (trener)

Formacja musi jak najszybciej znaleźć zastępstwo i to właśnie na poszukiwaniu piątego zawodnika skupi się teraz najbardziej. Przed Immortals przecież seria ważnych turniejów.

Szymon Groenke, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie