Gwiazda Jagiellonii ma oferty z ligi angielskiej

Piłka nożna
Gwiazda Jagiellonii ma oferty z ligi angielskiej
fot.Cyfrasport

Fedor Cernych, który rozgrywa kapitalny sezon w barwach Jagiellonii Białystok znalazł się na celowniku angielskich klubów. Według informacji „Przeglądu Sportowego” największą chęć pozyskania litewskiego zawodnika wraża spadkowicz z Premier League - Middlesbrough.

Litewski gracz jest nie tylko wiodącą postacią „Jagi”, ale całej Lotto Ekstraklasy. W rozgrywkach ligowcy strzelił już 12 goli oraz zanotował 8 asyst. Blisko 26-letni kapitan reprezentacji Litwy przez cały sezon prezentuje równą, wysoką formę i obok Konstantina Vassiljeva jest motorem napędowym lidera polskiej ligi.

 

Middlesbrough jako beniaminek Premier League nie zdołało się w niej utrzymać, ale w przyszłym sezonie zamierzają powrócić do elity. Przebojowy gracz Jagiellonii ma szansę stać się częścią ekipy z Riverside Stadium i wzmocnić rywalizację w ofensywie. „Przegląd Sportowy” podaje, że „Boro” chce jak najszybciej dopiąć wszelkie formalności związane z transferem, ponieważ inni przedstawiciele Championship również myślą o pozyskaniu 31-krotnego reprezentanta Litwy.

 

„PS” twierdzi, że władze białostockiego klubu mogą zażyczyć sobie za swoją gwiazdę 2-3 milionów euro. Dla spadkowicza z Premier League lub innych angielskich klubów nie byłby to duży wydatek.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie