Kolejny ważny siatkarz przedłużył umowę z PGE Skrą

Siatkówka
Kolejny ważny siatkarz przedłużył umowę z PGE Skrą
fot. CyfraSport

Po Mariuszu Wlazłym, Robercie Milczarku i Karolu Kłosie kolejnym siatkarzem, który przedłużył kontrakt z PGE Skrą Bełchatów jest Marcin Janusz. Umowa rozgrywającego, która obowiązywała do zakończenia sezonu 2016/2017 została przedłużona o rok.

22-latek w ostatnim sezonie na ligowych parkietach wystąpił w 21 meczach, rozgrywając 37 setów. Bardzo dobrze pokierował grą bełchatowian w rekordowo wygranym spotkaniu z Łuczniczką Bydgoszcz - 3:0 (25:14, 25:14, 25:9). Z dobrej strony pokazał się także w meczu Ligi Mistrzów z Azimutem Modena. Kiedy rozgrywający PGE Skry pojawił się w polu serwisowym, jego zagrywki pomogły odrobić straty i doprowadziły do wyrównania 22:22. Końcówkę wygrali jednak mistrzowie Włoch i całe spotkanie 3:1. Stanął też przed trudnym zadaniem poprowadzenia zespołu w wygranym meczu z Cucine Lube Civitanova (3:2).

- Myślę, że każdy z nas otrzymał lekcję na przyszłość. Postaramy się w przyszłym roku poprawić i powalczyć o złoto - zapowiada rozgrywający, dla którego srebrny medal był drugim krążkiem w seniorskiej siatkówce. W sezonie 2015/2016 wywalczył z PGE Skrą brąz Mistrzostw Polski oraz Puchar Polski.

Przypomnijmy, że pochodzący z Nowego Sącza siatkarz wrócił do Bełchatowa w 2015 roku po trzech latach spędzonych na wypożyczeniu w AZS-ie Częstochowa i Effectorze Kielce. Zadebiutował w barwach pierwszej drużyny PGE Skry w marcu 2012 roku w pokazowym meczu z Jastrzębskim Węglem jako niespełna 18-latek, ale związany był głównie z młodym zespołem. Wraz z kolegami z młodzieżowej drużyny PGE Skry zdobył w sezonie 2011/2012 wicemistrzostwo Młodej Ligi, a z juniorami EKS Skra Bełchatów zajął czwarte miejsce w finale Mistrzostw Polski w 2013 roku. Było to dla klubu najlepsze osiągnięcie od sezonu 2008/2009.

psl, skra.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze