Lewandowski jak Muller. Historyczny wyczyn Polaka!

Piłka nożna
Lewandowski jak Muller. Historyczny wyczyn Polaka!
fot. PAP

Robert Lewandowski zdobył dla Bayernu Monachium dwie bramki w sobotnim spotkaniu z RB Lipsk (5:4). Polak tym samym powtórzył wyczyn legendarnego Gerda Mullera. Jest bowiem obok Niemca jedynym zawodnikiem, który w dwóch sezonach w Bundeslidze strzelił 30 goli.

Lewandowski znów potwierdził, że jest wybitnym napastnikiem. W dramatycznym meczu z RB Lipsk dał Bayernowi sygnał do ataku zdobywając dwie bramki. Bayern udał się w niesamowitą pogoń od 2:4 do 5:4. "Lewy" w tym spotkaniu przekroczył magiczną liczbę 150. goli w Bundeslidze. Na dziś ma ich już 151.

 

Jednak do historii Polak przeszedł w inny sposób. Trafienia z Lipskiem sprawiły, że ma już na koncie 30 bramek w tym sezonie. Tym samym powtórzył wyczyn genialnego Gerda Mullera. Jest obok Niemca jedynym zawodnikiem, który w dwóch sezonach w Bundeslidze strzelił 30 goli.

 

Jednak, żeby być lepszym od Mullera, Lewandowski potrzebowałby jeszcze przynajmniej trzech sezonów gry w Bundeslidze. Legenda ponad 30 goli zdobyła aż… pięć razy – w sezonach 1968/69, 1969/70, 1971/72, 1972/73 oraz 1973/74.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze