Polsat Boxing Night: Ósma walka potwierdzona! Trudne zadanie przed Sulęckim

Sporty walki

Jeden z najbardziej perspektywicznych pięściarzy kategorii superpółśredniej na świecie Maciej Sulęcki (24-0, 9 KO) wystąpi na gali PBN 7 - Nowe Rozdanie. Rywalem Polaka będzie nieprzewidywalny australijski król nokautu - Rocky Jerkic (15-1, 12 KO). Kolejne wydarzenie z cyklu Polsat Boxing Night odbędzie się już 24 czerwca w gdańskiej Ergo Arenie.

Ósma walka dopisana do rozpiski czerwcowej gali PBN 7 - Nowe Rozdanie to prawdziwa gratka dla fanów pięściarstwa. Niepokonany w 24 zawodowych pojedynkach Maciej Sulęcki zmierzy się z Australijczykiem Rockym Jerkiciem. Imię posiadającego chorwackie korzenie pięściarza nie jest przypadkowe i nawiązuje do postaci legendarnego Rocky'ego Marciano.

 

Jerkic do tej pory stoczył piętnaście zawodowych pojedynków i zapisał w rekordzie dwanaście nokautów! Współczynnik walk zakończonych przed czasem robi ogromne wrażenie, ale to nie wszystko. Nie można zapominać o niezwykle cennym amatorskim doświadczeniu 29-latka, który w boksie olimpijskim stoczył 106 pojedynków i aż po stu walkach to jego ręka wędrowała do góry w geście triumfu.

 

W ostatnim występie "Rocky" po wyrównanej konfrontacji przegrał przez niejednogłośną decyzję sędziowską z niepokonanym Anthonym Buttigiegem (13-0, 3 KO) i była to jak do tej pory jego jedyna porażka. Drobne niepowodzenie przerwało trwającą prawie czternaście lat passę wygranych Australijczyka, a w Polsce spróbuje on powrócić na zwycięska ścieżkę.

 

Przed Jerkiciem jednak zadanie z gatunku tych najtrudniejszych. Sulęcki nie przegrał jeszcze ani jednej walki, a przez media za oceanem uważany jest za czołowego kandydata do tytułu mistrzowskiego. Zwycięstwa z byłym mistrzem Europy Grzegorzem Proksą czy amerykańskim prospektem Hugo Centeno Jr przed czasem świadczą o jakości Polaka. 24 czerwca w gdańskiej Ergo Arenie Sulęcki ma zamiar potwierdzić pokładane w nim nadzieje i zapisać w rekordzie 25. zawodową wygraną.

 

O gali PBN 7 - Nowe Rozdanie:

 

W walce wieczoru PBN 7 do ringu powróci były mistrz świata kategorii półciężkiej i junior ciężkiej – Tomasz Adamek (50-5, 30 KO), który zmierzy się z australijskim królem nokautu Salomonem "Solo" Haumono (24-3-2, 21 KO).

 

Przed starciem "Górala" kibice zobaczą pojedynek byłego mistrza świata Krzysztofa Głowackiego (26-1, 16 KO). "Główka" wystąpi po raz pierwszy od walki z ukraińskim wirtuozem Oleksandrem Usykiem.

 

W Ergo Arenie po raz kolejny zaboksuje także Mateusz Masternak (38-4, 26 KO). Były mistrz Europy kategorii junior ciężkiej ma przed sobą arcytrudne wyzwanie – jego rywalem w Gdańsku będzie niewygodny i mocno bijący Ismail Sillach (25-3, 19 KO), srebrny medalista mistrzostw świata w boksie olimpijskim.

 

MB Promotions nie zapomina również o promocji kobiecego pięściarstwa. 24 czerwca szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności otrzyma świeżo upieczona mistrzyni świata Ewa Brodnicka (13-0, 2 KO).

 

W Gdańsku zobaczymy również występy niepokonanych: Łukasza Wierzbickiego (12-0, 6 KO) w konfrontacji z Robertem Tlatlikiem (20-0, 14 KO), a także świetnie rokującego i mocno bijącego Adama Balskiego (9-0, 7 KO), który skrzyżuje rękawice z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata Vikapitą "Beast Masterem" Meroro (28-6, 14 KO). Pikanterii karcie walk dodaje również rewanżowe starcie Norberta Dąbrowskiego (20-6-1, 8 KO) z Robertem Talarkiem (17-12-2, 11 KO).

 

Bilety na galę PBN 7 dostępne na ebilet.pl (KLIK)

MB Promotions

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze