Wiemy, kto zastąpi Jurasa w roli komentatora na gali KSW 39: Colosseum!

Sporty walki

Łukasz Jurkowski (15-10, 4 KO, 6 SUB) na gali KSW 39: Colosseum zmierzy się z nieprzewidywalnym Rameau Sokoudjou (17-16, 11 KO 1 SUB). W związku z tym będzie wykluczony z roli komentatora tego wielkiego widowiska. Galę razem z Andrzejem Janiszem skomentuje Tomasz Marciniak.

Kiedy Jurkowski poinformował, że wraca do klatki, było wiadomo, że gala KSW 39: Colosseum będzie miała inny niż zwykle zestaw komentatorów. Miejsce obok Andrzeja Janisza zajmie Tomasz Marciniak i to właśnie on zastąpi „Jurasa”. O wszystkim najpierw poinformował sam Janisz w swojej audycji w Polskim Radiu.

- Spotkał mnie ogromny zaszczyt. Jest mi niezwykle miło, że będę mógł dołożyć swoją cegiełkę do tego wydarzenia. Czekałem na takie wyzwanie - powiedział w audycji Janisza Marciniak, który komentował już gale KSW, a także FEN.

 

O walce Jurkowski – Sokoudjou:

 

Popularny „Juras” stoczył w KSW aż siedemnaście pojedynków. Ostatni raz kibice mogli oglądać zawodnika z Legionowa podczas KSW 15 w 2011 roku. Weteran białego ringu KSW aż trzy razy walczył w finale legendarnych turniejów organizacji, a pierwszy z nich wygrał. W ostatnich latach kibice mogli oglądać Łukasza Jurkowskiego w roli komentator gal KSW, konferansjera, trener i blogera. Po sześciu latach przerwy od walk „Juras” znów założy rękawice i zmierzy się z niezwykle wymagającym rywalem.

Rameau Thierry Sokoudjou walczył już trzykrotnie dla największej organizacji MMA na Starym Kontynencie. Na KSW 15 i 17 Kameruńczyk zmierzył się z Janem Błachowiczem. Pierwsze z tych starć „The African Assassin” wygrał i zdobył pas kategorii półciężkiej, który utracił w pojedynku rewanżowym. Ostatnio 32-latek zmierzył się podczas KSW 36 z Tomaszem Narkunem w kolejnym pojedynku mistrzowskim, ale „Żyrafa” okazał się lepszy. W długiej karierze Sokoudjou wygrywał m.in. z Antonio Rogerio Nogueirą, Ricardo Aroną, Bobem Sappem oraz Mattem Hamillem.

SA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie