Brzezińska opuszcza bielski BKS

Siatkówka
Brzezińska opuszcza bielski BKS
fot. Radoslaw Jozwiak/Cyfrasport
Ewelina Brzezińska (z lewej) po dwóch sezonach opuści zespół BKS Profi Credit Bielsko-Biała.

Przyjmująca Ewelina Brzezińska opuszcza zespół BKS Profi Credit Bielsko-Biała, którego barwy reprezentowała w minionym sezonie – podał we wtorek klub ekstraklasy siatkarek. O rok dłużej pozostanie w nim natomiast Emilia Mucha, która podpisała nową umowę.

29-letnia Brzezińska to trzecia zawodniczka, która opuściła BKS po zakończeniu sezonu. Wcześniej uczyniły to Joanna Staniucha-Szczurek, która zakończyła karierę, a także Aleksandra Trojan.

 

Brzezińska, znana także pod panieńskim nazwiskiem Sieczka, jest wychowanką MKS Dąbrowa Górnicza. Miniony sezon był drugim, który spędziła w Bielsku-Białej. Poprzednio występowała tu cztery lata temu. Grała także w Atomie Treflu Sopot, z którym zdobyła mistrzostwo Polski, w Impelu Wrocław i Budowlanych Łódź. Reprezentowała biało-czerwone barwy. W ubiegłym sezonie wystąpiła w 17 meczach BKS.

 

Klub poinformował, że przedłużył o kolejny rok obowiązujący do końca przyszłego sezonu kontrakt z przyjmującą Emilią Muchą. W ostatnim sezonie była ona jedną z kluczowych zawodniczek. Zagrała we wszystkich 28 meczach ligowych. Pięciokrotnie została wybrana najlepszą zawodniczką na parkiecie. Zdobyła 396 pkt, co dało jej dziewiąte miejsce w ligowej klasyfikacji.

 

- "Emi" jest bardzo utalentowaną zawodniczką z naprawdę wysokimi umiejętnościami, więc jeśli będzie kontynuowała swój rozwój, to zostanie najlepszą przyjmującą w całej lidze. W ostatnim sezonie pokazała, że jest siatkarką, która w każdym meczu może zdobywać 20-25 punktów. W naszym planie przywrócenia BKS Profi Credit Bielsko-Biała na szczyt polskiej ligi Emilia jest niezwykle ważna – ocenił trener bielszczanek Tore Aleksandersen.

 

Bielski zespół, który w ostatnim sezonie był siódmy w OrlenLidze, jest aktualnie w okresie roztrenowania. Przygotowania do kolejnego rozpocznie w sierpniu.

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze