Droga Brodnickiej do mistrzostwa świata w 60 sekund! Zobacz kulisy gali w Częstochowie (WIDEO)

Sporty walki

Ewa Brodnicka (13-0, 2 KO) na gali w Częstochowie zdobyła pas tymczasowej mistrzyni świata WBO wagi super piórkowej. Jak Polka koncentrowała się przed walką i jak celebrowała swoją radość po zwycięskiej walce? Zobaczcie wyjątkowe zakulisowy materiał! Brodnicka kolejny pojedynek stoczy już 24 czerwca w gdańskiej Ergo Arenie na gali PBN 7 - Nowe Rozdanie.

Ewa Brodnicka cały czas pozostaje pięściarką niepokonaną na zawodowym ringu. W swojej karierze stoczyła już trzynaście zawodowych pojedynków i z każdym kolejnym występem wspina się wyżej w drabinkach kobiecych rankingów.
 
W ostatnim występie na gali Budweld Boxing Night w Częstochowie pokonała Irmę Adler, a stawką pojedynku był tytuł tymczasowej mistrzyni świata w kategorii super piórkowej. Popularna "Kleo" tym samym dodała do swojej kolekcji kolejny pas mistrzowski. Wcześniej zdobyła tytuł mistrzyni kategorii lekkiej pokonując Włoszkę Anitę Torti.
 
Brodnicka już w czerwcu ponownie wejdzie do ringu, aby po raz drugi w karierze wystąpić na gali z cyklu Polsat Boxing Night. Pierwszy występ i zwycięstwo z Ewą Piątkowską otworzyło "Kleo" drzwi do walk o znacznie większe cele. Zobaczymy, czy kolejna walka, tym razem na PBN 7- Nowe Rozdanie, będzie kolejnym, milowym krokiem w popularyzacji kobiecego boksu w naszym kraju.
 
W załączonym materiale wideo zobaczcie, jak Ewa Brodnicka zdobyła tymczasowy pas mistrzyni świata WBO wagi super piórkowej!
 

O gali PBN 7 - Nowe Rozdanie:

 

W walce wieczoru PBN 7 do ringu powróci były mistrz świata kategorii półciężkiej i junior ciężkiej – Tomasz Adamek (50-5, 30 KO), który zmierzy się z australijskim królem nokautu Salomonem "Solo" Haumono (24-3-2, 21 KO).

 

Przed starciem "Górala" kibice zobaczą pojedynek byłego mistrza świata Krzysztofa Głowackiego (26-1, 16 KO). "Główka" wystąpi po raz pierwszy od walki z ukraińskim wirtuozem Oleksandrem Usykiem.

 

W Ergo Arenie po raz kolejny zaboksuje także Mateusz Masternak (38-4, 26 KO). Były mistrz Europy kategorii junior ciężkiej ma przed sobą arcytrudne wyzwanie – jego rywalem w Gdańsku będzie niewygodny i mocno bijący Ismail Sillach (25-3, 19 KO), srebrny medalista mistrzostw świata w boksie olimpijskim.

 

W karcie walk nie zabrakło miejsca dla jednego z najbardziej perspektywicznych bokserów wagi super półśredniej na świecie Macieja Sulęckiego (24-0, 9 KO). "Striczu" będzie faworytem konfrontacji z Australiczykiem Rockym Jerkiciem (15-0, 12 KO), ale posiadający chorwackie korzenie pięściarz z wielką przyjemnością pokrzyżuje plany Polaka.

 

MB Promotions nie zapomina również o promocji kobiecego pięściarstwa. 24 czerwca szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności otrzyma świeżo upieczona mistrzyni świata Ewa Brodnicka (13-0, 2 KO).

 

W Gdańsku zobaczymy również występy niepokonanych: Łukasza Wierzbickiego (12-0, 6 KO) w konfrontacji z Robertem Tlatlikiem (20-0, 14 KO), a także świetnie rokującego i mocno bijącego Adama Balskiego (9-0, 7 KO), który skrzyżuje rękawice z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata Vikapitą "Beast Masterem" Meroro (28-6, 14 KO). Pikanterii karcie walk dodaje również rewanżowe starcie Norberta Dąbrowskiego (20-6-1, 8 KO) z Robertem Talarkiem (17-12-2, 11 KO).

 

Bilety na galę PBN 7 dostępne na ebilet.pl.


mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze