fnx ucina spekulacje na temat kulisów odejścia z Immortals

E-sport
fnx ucina spekulacje na temat kulisów odejścia z Immortals
fot. HLTV.org

Rozstanie fnxa z Immortals wzbudziło spekulacje odnośnie okoliczności tej sytuacji. Brazylijczyk wydał oświadczenie, które rzuca nieco więcej światła na sprawę.

Na początku lutego Lincoln „fnx” Lau zakończył współpracę z SK Gaming. Sensacyjna wiadomość odbiła się szerokim echem w mediach, a wielu ekspertów podważało słuszność tej decyzji. Wszak wygranego składu się nie zmienia, a chwilowy spadek formy nie powinien skutkować podjęciem tak radykalnych kroków. W międzyczasie pojawiły się plotki na temat problemów wewnętrznych i prywatnych zatargach pomiędzy fnxem a ferem. Te pogłoski nigdy nie zostały oficjalnie potwierdzone, a Lincoln szybko został przygarnięty przez Immortals.

 

fnx niewątpliwie wprowadził powiew świeżości do swojej nowej drużyny. Nieśmiertelni zanotowali bardzo udany występ na IEM Katowice 2017, gdzie uplasowali się na miejscach 3-4. Ponadto odnieśli szereg innych sukcesów, które pozwoliły powrócić im na właściwe tory. Kariera drugiej brazylijskiej formacji zaczęła nabierać tempa, czego dowodem był powrót do czołowej dziesiątki rankingu HLTV.

 

Wczoraj media społecznościowe i serwisy informacyjne zaroiły się od plotek sugerujących rychłe rozstanie fnxa z Immortals. Po kilku godzinach pogłoski potwierdziły się. Włodarze amerykańskiej organizacji umotywowali decyzję problemami wewnętrznymi, trawiącymi dywizję CS:GO. Wielu fanów zaczęło snuć domysły, że historia zatoczyła koło, a Brazylijczyk ponownie wprowadził do zespołu niezdrową atmosferę. Sam zainteresowany postanowił ostatecznie uciąć spekulacje poprzez wydanie oficjalnego oświadczenia.

 

Odnosząc się do oświadczenia Immortals chciałbym tylko dodać, że opuszczenie aktywnego składu było moją decyzją. Ze względu na szacunek dla byłych kompanów, przyczyny tego posunięcia pozostaną tajemnicą. Obecnie nie zadecydowałem jeszcze o swojej przyszłości i jestem otwarty na wszelkie propozycje. Będę na bieżąco informował o swoich poczynaniach i mam nadzieję, że wciąż mogę liczyć na wasze wsparcie. Chciałbym podziękować Immortals za kilka ostatnich miesięcy. Nigdy się na was nie zawiodłem – powiedział Lincoln „fnx” Lau.

 

Niewykluczone, że Immortals znalazło już następcę fnxa. Horvy, reprezentujący barwy k1ck, rozpoczął okres próbny w szeregach brazylijskiej formacji.

Jakub Nowak, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze