Lipski może trafić do Anderlechtu Bruksela

Piłka nożna
Lipski może trafić do Anderlechtu Bruksela
fot. Cyfrasport

Patryk Lipski ma o czym myśleć... Reprezentant Polski U-21, który od niedawna jest wolnym zawodnikiem, znalazł się na celowniku kilku zagranicznych klubów. Na czele z Anderlechtem Bruksela.

W maju Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych PZPN przychyliła się do wniosku Patryka Lipskiego i rozwiązała jego kontrakt z Ruchem Chorzów. Piłkarz złożył go z powodu dwumiesięcznych zaległości w płatnościach. Teraz czeka na oferty.

 

Jak poinformował serwis voetbalkrant.com, reprezentantem Polski U-21 interesują się Anderlecht Bruksela, FC Nantes i 1.FSV Mainz. Najbardziej zdeterminowany wydaje się ten pierwszy klub, który rozgląda się za godnym następcą Youriego Tielemansa. Reprezentant Belgii, wyceniany przez transfermarkt.de na 20 milionów euro, latem najprawdopodobniej zmieni otoczenie.

 

Polak raczej nie będzie się spieszył z podjęciem decyzji odnośnie swojej przyszłości. Latem czekają go mistrzostwa Europy U-21. Udany występ mógłby sprawić, że więcej klubów zainteresowałoby się jego osobą.

 

Lipski w Chorzowie spędził pięć lat. W tym czasie zagrał w 69 spotkaniach, w których zdobył 10 bramek i 15 razy asystował przy trafieniach swoich kolegów.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze