ME U-21: W Lublinie oficjalne otwarcie i dwa mecze Polaków

Piłka nożna
ME U-21: W Lublinie oficjalne otwarcie i dwa mecze Polaków
fot. Lukasz Grochala/cyfrasport

Dokładnie za miesiąc - 16 czerwca - na Arenie Lublin, 40 minut przed meczem Polska - Słowacja, będzie miała miejsce oficjalna ceremonia otwarcia młodzieżowych (do lat 21) piłkarskich mistrzostw Europy.

Jak powiedział zastępca prezydenta Lublina Krzysztof Komorski, będzie to kilkunastominutowe widowisko muzyczno-taneczne zatytułowane "Sztukmistrz z Lublin", tematycznie związane z lubelskimi motywami. Dużo w nim będzie tańca z największym udziałem renomowanej grupy UDS Art Complex.

 

Do Lublina, po zgrupowaniu w Arłamowie, przeniesie się reprezentacja Polski. Tutaj podopieczni trenera Marcina Dorny rozegrają dwa grupowe mecze, oprócz Słowacji, 19 czerwca zmierzą się z ekipą Szwecją.

 

Obok Biało-Czerwonych na Lubelszczyźnie przebywać będą także właśnie ci ich rywale.

 

Ekipa "Trzech Koron" jako bazę treningową wybrali obiekty Avii w pobliskim Świdniku. Aktualni mistrzowie świata w tej kategorii wiekowej będą mieli duże wsparcie ze strony swoich kibiców, którzy na każde spotkanie na lubelskim stadionie wykupili ponad dwa tysiące biletów.

 

Przedstawiciele szwedzkich fanów byli już w Lublinie informując o planowaniu przez nich masowych przemarszów ulicami miasta w kierunku stadionu. Przewiduje się, że do Lublina na turniej przyjedzie łącznie ok. 3 tysięcy Szwedów. Słowacy wykupili ponad tysiąc biletów.

 

Drużyny grające w Lublinie będą mogły odbywać treningi na specjalnie przygotowanych dla nich boiskach dawnego stadionu Motoru przy Alejach Zygmuntowskich oraz na bocznej murawie Areny Lublin.

 

Na Błoniach pod Zamkiem Lubelskim oraz przy kompleksie pływackim Aqua Lublin zorganizowane będą Strefy Kibiców, czyli miejsca w których będzie można oglądać transmisje z turniejowych spotkań.

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze