ME U-21: W Tychach bez Strefy Kibica, ale z nową murawą

Piłka nożna
ME U-21: W Tychach bez Strefy Kibica, ale z nową murawą
fot. Lukasz Grochala/cyfrasport

Mecze piłkarskich młodzieżowych (do lat 21) mistrzostw Europy zostaną w Tychach rozegrane na nowej murawie. Jej wymiana rozpoczęła się na początku maja. Miasto nie planuje zorganizowania Strefy Kibica.

Na co dzień na tyskim stadionie gra 1. ligowy GKS. Na Śląsku odbędą się trzy mecze grupy C z udziałem reprezentacji Niemiec, Czech, Włoch i Danii oraz jeden z półfinałów.

 

Niemcy, którzy w eliminacjach wygrali wszystkie 10 pojedynków, mieli okazję przetestować już tyski stadion podczas listopadowego towarzyskiego meczu z Polakami. Biało-czerwoni wygrali 1:0 w obecności niemal 12 tysięcy kibiców, co było rekordem widowni na spotkaniu kadry młodzieżowej w Polsce. Stan boiska budził wtedy obawy obserwatorów. Kilka dni później z powodu konieczności wykonania prac pielęgnacyjnych przy murawie przełożony na wiosnę został ligowy mecz GKS z Sandecją.

 

W końcu zapadła decyzja, że trawę trzeba wymienić. Przy okazji poprawiona ma zostać przepuszczalność warstwy piasku.

 

Początkowo boisko miało być gotowe na ligowy mecz z Wisłą Puławy 17 maja, spotkanie zostało jednak przesunięte o osiem dni.

 

Jak wynika z informacji z tyskich hoteli, rezerwacje zrobiła w nich na razie 60-osobowa grupa z Danii, 16 Niemców, 19 Czechów. Czeska federacja zamówiła jednak na wszystkie mecze swojej drużyny po 500 biletów.

 

Wydarzeniem towarzyszącym mistrzostwom będzie Międzynarodowe Forum Gospodarcze. "Rozgrzewką" przed Euro U-21 będzie osiem turniejów rozgrywanych w maju i czerwcu na sztucznym boisku obok stadionu z udziałem 350 dzieci trenujących w okolicznych klubach. 15 czerwca odbędzie się publiczny trening reprezentacji Czech na boisku zlokalizowanym na jednym z tyskich osiedli.

 

Samorząd miasta nie przygotowuje własnych materiałów promocyjnych związanych z mistrzostwami.

 

Spośród czterech drużyn grupy C tylko grający w wyłącznie w Tychach Czesi będą mieli bazę na Śląsku. Zamieszkają w Katowicach i tam będą trenować. Pozostałe trzy ekipy wybrały Kraków, gdzie też rozegrają swoje mecze grupowe, bądź Wieliczkę.

 

Turniej UEFA Euro U21 odbędzie się w sześciu polskich miastach w dniach 16-30 czerwca. Weźmie w nim udział 12 zespołów.

ask, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie