Polsat Boxing Night: Wiemy, kiedy Głowacki pozna rywala

Sporty walki
Polsat Boxing Night: Wiemy, kiedy Głowacki pozna rywala
fot. PAP

Krzysztof Głowacki (26-1, 16 KO) jeszcze nie wie, z kim przyjdzie mu się zmierzyć na gali Polsat Boxing Night 7. Nazwisko jego rywala ma zostać ogłoszone w najbliższą sobotę. Poinformował o tym organizator gali Mateusz Borek.

Głowacki jest gotowy na każdego przeciwnika, o czym wspominał w rozmowie z Polsatsport.pl. - Jest mi to obojętne. Oby to był dobry zawodnik. Chciałbym, żebyśmy stworzyli dobre show - stwierdził "Główka".

 

Jak poinformował Borek, wszystko wyjaśni się w sobotę. Taka odpowiedź padła w odpowiedzi na pytanie jednego z twitterowiczów.

 

 

Dla Głowackiego będzie to pierwszy pojedynek od września 2016 roku. W Gdańsku musiał wówczas uznać wyższość Oleksandra Usyka (12-0, 10 KO), tracąc pas mistrza świata federacji WBO w wadze junior ciężkiej.

 

O gali PBN 7 - Nowe Rozdanie:

 

W walce wieczoru PBN 7 do ringu powróci były mistrz świata kategorii półciężkiej i junior ciężkiej – Tomasz Adamek (50-5, 30 KO), który zmierzy się z australijskim królem nokautu Salomonem "Solo" Haumono (24-3-2, 21 KO).

 

Przed starciem "Górala" kibice zobaczą pojedynek byłego mistrza świata Krzysztofa Głowackiego (26-1, 16 KO). "Główka" wystąpi po raz pierwszy od walki z ukraińskim wirtuozem Oleksandrem Usykiem.

 

W Ergo Arenie po raz kolejny zaboksuje także Mateusz Masternak (38-4, 26 KO). Były mistrz Europy kategorii junior ciężkiej ma przed sobą arcytrudne wyzwanie – jego rywalem w Gdańsku będzie niewygodny i mocno bijący Ismail Sillach (25-3, 19 KO), srebrny medalista mistrzostw świata w boksie olimpijskim.

 

W karcie walk nie zabrakło miejsca dla jednego z najbardziej perspektywicznych bokserów wagi super półśredniej na świecie Macieja Sulęckiego (24-0, 9 KO). "Striczu" będzie faworytem konfrontacji z Australiczykiem Rockym Jerkiciem (15-0, 12 KO), ale posiadający chorwackie korzenie pięściarz z wielką przyjemnością pokrzyżuje plany Polaka.

 

MB Promotions nie zapomina również o promocji kobiecego pięściarstwa. 24 czerwca szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności otrzyma świeżo upieczona mistrzyni świata Ewa Brodnicka (13-0, 2 KO).

 

W Gdańsku zobaczymy również występy niepokonanych: Łukasza Wierzbickiego (12-0, 6 KO) w konfrontacji z Robertem Tlatlikiem (20-0, 14 KO), a także świetnie rokującego i mocno bijącego Adama Balskiego (9-0, 7 KO), który skrzyżuje rękawice z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata Vikapitą "Beast Masterem" Meroro (28-6, 14 KO). Pikanterii karcie walk dodaje również rewanżowe starcie Norberta Dąbrowskiego (20-6-1, 8 KO) z Robertem Talarkiem (17-12-2, 11 KO).

 

Bilety na galę PBN 7 dostępne na ebilet.pl.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze