Sensacyjny transfer z PlusLigi! Yudin przenosi się do Zenita Kazań

Sensacyjny transfer z PlusLigi do Superligi! Jak podaje rosyjski serwis "Biznes Online" przyjmujący Igor Yudin z Łuczniczki Bydgoszcz przeniesie się do drużyny mistrza Rosji, Zenita Kazań.

Miniony sezon nie należał do udanych w karierze Igora Yudina. Zespół Łuczniczki Bydgoszcz zajął dopiero 15. lokatę na zakończenie sezonu PlusLigi, a 29-letni zawodnik uplasował się na 11. miejscu wśród najlepszych przyjmujących rundy zasadniczej.

Były reprezentant Australii urodził się w Jekaterinburgu i ma rosyjskie korzenie. Przygodę z siatkówką zaczynał w lidze brazylijskiej, następnie trafił do polskiej ligi do ekipy Jastrzębskiego Węgla, w którym spędził pięć sezonów, i z którym dwukrotnie zdobył wicemistrzostwo Polski, brązowy medal mistrzostw Polski oraz Puchar Polski. Później rok spędził w AZS-ie Olsztyn, a nastepne trzy sezony w lidze rosyjskiej, m. in. w Jarosławiczu Jarosław i Dynamie Krasnodar. W sezonie 2015/2016 był zawodnikiem Galatasaray Stambuł, a w minionym powrócił do PlusLigi, do drużyny z Bydgoszczy.

Yudin, podczas igrzysk olimpijskich w 2012 roku był kapitanem reprezentacji Australii, a jego ekipa w fazie grupowej zajęła 5. miejsce i nie awansowała do ćwierćfinałów. Po turnieju w Londynie, przyjął rosyjskie obywatelstwo, więc w najlepszej europejskiej drużynie ostatnich sezonów będzie mógł występować jako Rosjanin.