Shox i kennyS najlepszym duetem HTC 2v2 Invitational

E-sport
Shox i kennyS najlepszym duetem HTC 2v2 Invitational

Reprezentanci G2 Esports kontynuują dobrą passę po wygranym DreamHack Tours. Tym razem shox i kennyS okazali się najskuteczniejszym duetem podczas HTC 2v2 Invitational.

Początek turnieju wcale nie zwiastował udanego występu ze strony reprezentantów G2. W inauguracyjnym spotkaniu kennyS oraz shox zostali pokonani przez XANTARESa oraz Calyxa, na co dzień występujących pod barwami Space Soldiers. Później było już tylko lepiej. G2 rozbiło swoich lokalnych rywali z EnVy Us, a następnie odprawiło z kwitkiem duet Heroic. Dwa zwycięstwa umożliwiły Francuzom zakończenie fazy grupowej na drugim miejscu, premiowanym awansem do dalszej części turnieju.

 

W pierwszym meczu drabinki pucharowej G2 trafiło na przeciwników z najwyższej półki. NiKo wraz z rainem uchodzili za faworytów do zwycięstwa, lecz w ostatecznym rozrachunku nie sprostali wyzwaniu. W kolejnym spotkaniu aizy i cajunb musieli uznać wyższość Francuzów i tym samym spadli do drabinki przegranych. W wielkim finale zyskali okazję do rewanżu, lecz podchodzili do spotkania z jedną mapą straty, co było podyktowane ich wcześniejszą porażką. G2 nie zmarnowało swojej przewagi, pokonało Duńczyków i tym samym zatriumfowało w całym turnieju.

 

Klasyfikacja końcowa HTC 2v2 Invitational:

 

1. Richard "shox" Papillon oraz Kenny "kennyS" Schrub – 20 000$
2. Philip "aizy" Aistrup oraz René "cajunb" Borg – 10 000$
3. Ismailcan "XANTARES" Dörtkardeş oraz Buğra "Calyx" Arkın – 5 000$
4. Nikola "NiKo" Kovač oraz Håvard "rain" Nygaard – 5 000$
5-6. Aleksandr "s1mple" Kostyliev oraz Denis "seized" Kostin – 2 500$
5-6. Jakob "JUGi" Hansen oraz Nikolaj "niko" Kristensen – 2 500$
7-8. Zainab "zAAz" Turkie oraz Julia "juliano" Kiran – 2 500$
7-8. Vincent "Happy" Schopenhauer oraz Adil "ScreaM" Benrlitom – 2 500$

 

Co ciekawe, francuski duet zanotował udany występ również podczas ubiegłorocznej edycji turnieju HTC. Wówczas uczestnicy rywalizowali ze sobą w starciach jeden na jednego. W półfinałowym meczu kennyS został wyeliminowany przez MICHA. Aktualny reprezentant Team Kinguin zabrnął aż do finału, w którym musiał uznać wyższość shoxa.

Jakub Nowak, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze