Strzegom Horse Trials. Dyrektor zawodów: Jubileusz musi być udany

Inne
Strzegom Horse Trials. Dyrektor zawodów: Jubileusz musi być udany
fot. PAP

Na hipodromie w Morawie rozpoczną się w środę zawody Strzegom Horse Trials, największa w kraju impreza we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. "Dołożymy starań, by jubileuszowa, 15. edycja były ze wszech miar udana" - zapewnił jej dyrektor Marcin Konarski.

Głównym punktem programu zmagań w dolnośląskim Strzegomiu będzie pierwsza tegoroczna seria z cyklu Pucharu Narodów.

 

"Ostatnio wiele się u nas zmieniło. Impreza stale się rozwijała i już na stałe wpisała się w międzynarodowy kalendarz. W tym roku również nie zabraknie najlepszych europejskich jeźdźców, największych gwiazd WKKW" - dodał były kadrowicz w tej dyscyplinie.

 

Najbardziej utytułowaną zawodniczką tegorocznej edycji jest Niemka Sandra Auffarth, trzykrotna medalistka olimpijska, w tym złota w konkursie drużynowym w Londynie.

 

Wystartuje także drużynowy mistrz olimpijski z Rio de Jaineiro jej rodak Andreas Dibowski, dwukrotna zdobywczyni brązowego medalu mistrzostw Europy Belgijka Karin Donckers oraz dwukrotna zwyciężczyni Pucharu Świata Szwedka Linda Algotsson oraz wielu innych wybitnych jeźdźców.

 

"WKKW ma to do siebie, że walczyć trzeba od początku do końca. W żadnej z prób nie można odpuścić i spocząć na laurach, a więc emocje są gwarantowane, a wszystko rozstrzygnie się dopiero po konkursie skoków" – zaznaczył Konarski.

 

W 15. edycji strzegomskich zawodów wystąpi 239 zawodników z 18 krajów: Austrii, Belgii, Białorusi, Czech, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemiec, Norwegii, Rosji, Szwajcarii, Szwecji, Włoch, Węgier, Wielkiej Brytanii i Polski.

 

Gospodarze wystawiają najliczniejszy skład - 50 jeźdźców. Z ekip zagranicznych najwięcej uczestników będą mieć Niemcy – 37. Biorący udział w rywalizacji dosiądą 270 koni.

 

Hipodrom w Morawie stanie się pierwszą areną w tym roku, na której odbywać się będzie współzawodnictwo w Pucharze Narodów. Strzegom zainauguruje te zmagania po odwołaniu zawodów we włoskim Montelibretti.

 

Puchar Narodów, organizowany w Strzegomiu od sześciu lat, to najbardziej prestiżowa seria rozgrywek w kalendarzu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. W tej miejscowości jest corocznie jednym z kilku międzynarodowych konkursów o różnym poziomie zaawansowania.

 

W środę, w ramach Pucharu Narodów, nastąpi próba ujeżdżenia, w piątek i sobotę zawodnicy zaprezentują się w crossie, a w niedzielę w konkursie skoków, po którym zostanie wyłoniony najlepszy team narodowy pierwszej serii cyklu.

 

Kolejna, po Strzegomiu, edycja zawodów PN odbędzie się w angielskim Houghton Hall (25-28 maja). Gospodarzem ostatniej będzie holenderskie Boekelo, gdzie 8 października poznamy tegorocznego triumfatora Pucharu Narodów.

 

Przed rokiem w Strzegomiu wygrali Brytyjczycy, a najlepszy indywidualnie był Szwed Ludwig Svennerstal.

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze